Drzwi otwierane inaczej

sypialnia

fot. sypialnia

Drzwi dają poczucie bezpieczeństwa. Pomagają oddzielić strefy wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi od tych, w których potrzebujemy więcej intymności. Tradycyjnie otwierane zabierają sporo miejsca, dlatego przy małym metrażu warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Zobacz również: Moda na eko

Drzwi łamane
To stosunkowo nowa propozycja dla osób urządzających mieszkania. W przeciwieństwie do drzwi tradycyjnych oraz systemów przesuwnych naściennych, ich otwieranie nie wymaga wolnej ściany w sąsiedztwie. – To prawdziwa innowacja w funkcjonalnym i estetycznym wymiarze urządzania wnętrz. Stanowią połączenie ergonomii, wygody, ale też interesującego designu – mówi Adam Hucz z Invado.

Na czym to polega?
Drzwi wewnętrzne łamane składają się z dwóch symetrycznych części połączonych na górze i na dole zawiasami. Są to specjalne zawiasy sprężynowe, które umożliwiają utrzymanie ich we wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej. Skrzydła łamane występują występują w szerokościach od 60 do 90 cm. – Produkujemy je w okleinie enduro oraz eco – fornirze, w sumie w 19 kolorach, między innymi popularnych bieli i szarości, w kolorze dębu szarego, coimbry i cedru – wylicza A. Hucz. Dodatkowo, od tego roku, Invado, oprócz drzwi łamanych pełnych, wprowadziło drzwi łamane przeszklone. Dzięki temu każdy bez trudu dopasuje je do swojego wnętrza.

Przeczytaj również: Dekoracje w stylu marynistycznym

Drzwi łamane posiadają także dobre właściwości akustyczne. Wszystko to dzięki konstrukcji, która oparta jest na ramie w MDF-u lub z półfabrykatów z drewna iglastego, klejonego warstwowo o grubości 33 mm. Ramę drzwi wypełnia karton komórkowy typu „plaster miodu”.
Na zewnątrz, po obu stronach skrzydła, znajduje się okładzina wykonana z płyty HDF o grubości 3 mm.

Drzwi przesuwne

garderoba

fot. garderoba

W niewielkich mieszkaniach, które są prawdziwym wyzwaniem aranżacyjnym, doskonale sprawdzą się także drzwi przesuwne. System naścienny, który polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła.

Należy jednak pamiętać o tym, że w momencie otwierania drzwi, zasłaniany jest kawałek ściany. Dlatego też nie można jej już wykorzystać do celów aranżacyjnych. Drugą opcją montażu systemu przesuwnego jest schowanie skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to osiągnąć poprzez postawienie ścianki z płyty kartonowo-gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale w zamian zyskujemy kawałek ściany, którą można dowolnie zaaranżować.

W naszej ofercie każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę – zaznacza Adam Hucz z Invado. – Oprócz tego zapewniamy kompleksowy zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek i uszczelki. Drzwi łamane oraz przesuwne stanowią idealne rozwiązanie także w sytuacji, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są na tyle blisko, że podczas otwierania mogłyby się wzajemnie blokować.

Tam, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, należy szczególnie postarać się, aby estetyka szła w parze z komfortem. Na szczęście ograniczona przestrzeń nie oznacza limitu dla wyobraźni i stylu.

Firma INVADO to jeden z najdynamiczniej rozwijających się producentów drzwi wewnętrznych w Polsce, autor własnej, opatentowanej technologii okleinowania, laureat prestiżowych nagród branżowych. Drzwi z oferty INVADO łączą cechy nowoczesnego i tradycyjnego designu z troską o środowisko. Więcej o produktach Invado na: www.invado.plREKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)