Kuchnia w stylu skandynawskim

kuchnia

fot. kuchnia

Nowoczesne kuchnie w skandynawskim stylu cieszą się coraz większą popularnością. Prostota i oszczędność formy, a także brak zbędnych i nieużytecznych detali, stanowi przeciwwagę dla kuchni spotykanych na południu Europy.

Funkcjonalność, a zarazem nowoczesna wizja w dekoracji wnętrz sprawiły, że dotychczas pomijana kuchnia stała się miejscem designerskim i modnym. Doskonałym wykończeniem wnętrz urządzonych w skandynawskim stylu będzie kolekcja Alhambra Dekorii.

kuchnia

fot. kuchnia

Styl skandynawski jest nieskomplikowany, brakuje w nim przepychu. Z założenia ma być bardziej funkcjonalny, niż efektowny. Idealny zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń, optycznie powiększy przestrzeń, a zarazem zagospodaruje ją w nowoczesnym wydaniu. Niezwykle ekologiczny, bazuje na naturalnych produktach, dlatego najczęściej spotykanym materiałem w aranżacji będzie drewno kryte jasnymi farbami.
Minimalistyczny styl skandynawski pełny jest subtelnych dodatków w jasnym kolorze. Często spotykanym elementem są akcenty w jaskrawych odcieniach, które mają kontrastować z wszechobecną bielą.

Kolekcją pasującą do skandynawskiego wystroju kuchni będzie Alhambra z oferty Dekorii. Szlachetne tkaniny o delikatnym kwiatowym wzorze wykonanym błyszczącą nitką subtelnie ozdobią wnętrze. Niezwykle miękkie materiały będą się dobrze układać wykorzystane jako sukienki na krzesła, rolety czy obrusy.
Ważne, by kuchnia była bardzo dobrze oświetlona. Jeśli posiadamy okna, przez które wpada duża ilość słońca, możemy wykorzystać światło dzienne. W przeciwnym razie lampy, zarówno stojące, jak i wiszące, odpowiednio oświetlą pomieszczenie. Wyrafinowana prostota i nowoczesny design, charakterystyczny dla stylu skandynawskiego, sprawią, że kuchnia stanie się równie stylowa, jak salon czy sypialnia. Ciekawie urządzona, zyska miano domowego powodu do dumy!

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)