Drzwi płytowe, frezowane i rzeźbione

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Pozbud T&R S.A. od lat słynie z wysokiej jakości okien i drzwi zewnętrznych. Od 2011 do tych produktów dołączyły także drzwi wewnętrzne, przy produkcji których firma czerpie z bogatych tradycji rzemieślniczych wspartych zaawansowaną technologią.

Sojusz technologii i surowców
W 2011 roku w fabryce Pozbud została uruchomiona nowa linia do produkcji drzwi wewnętrznych. Wykorzystano w niej maszyny renomowanych firm Weinig, Bürkle, Reichenbacher oraz Cefla.
Inwestycje w nowe technologie pozwalają nam sprostać oczekiwaniom klientów, przyzwyczajonych do dotychczasowej jakości produktów, także w przypadku drzwi wewnętrznych – mówi Tadeusz Andrzejak, Prezes Pozbud T&R S.A.
Nawet najlepsze linie produkcyjne same z siebie nie odpowiadają w całości za jakość produktu. Równie istotnym elementem układanki, której efektem są doskonałe drzwi wewnętrzne, jest surowiec, z którego wykonuje się drzwi.
Staramy się wyróżniać jakością materiałów, z których wykonujemy nasze drzwi. Surowiec musi gwarantować dokładność w procesie produkcji oraz stabilność i estetykę w trakcie użytkowania – dodaje Prezes Pozbud T&R S.A.

Konstrukcja – klucz do dobrych drzwi

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Oferta drzwi wewnętrznych Pozbud T&R obejmuje drzwi o konstrukcji płytowej – także frezowane i rzeźbione, ramiakowo-płyciniowe oraz szklane.
Drzwi płytowe oparte są na rdzeniu z drewna litego klejonego, na którym umieszczana jest twarda i odporna płyta HDF, która usztywnia konstrukcję i niweluje naprężenia. Drzwi wykańczane są okleiną wykonaną do wyboru z krajowych gatunków drewna (dąb, buk, jesion, klon i inne), gatunków egzotycznych (meranti, sucupira, heban, orzech amerykański, palisander, wenge) lub modyfikowanych jak: dąb bielony, zebrano, teak, dąb czarno-srebrny i inne.
Ostateczna kolorystyka drzwi zależy od wyboru lakieru, z bardzo szerokiej palety. Wykańczamy drzwi lakierem wodnym – dwuwarstwowym i ekologicznym, utwardzanym promieniami UV, w wersji transparentnej lub kryjącej – mówi Tadeusz Andrzejak.

Konstrukcja drzwi płytowych umożliwia wyfrezowanie na ich wierzchniej warstwie dowolnego wzoru, który będzie stanowić o ich wyjątkowości i nietuzinkowości. Ciekawą, wizualnie oryginalną, propozycją są także drzwi płytowe rzeźbione, które zamieniają drzwi w interesującą kompozycję przestrzenną.
Wewnętrzne drzwi frezowane i rzeźbione mogą stać się unikalnym akcentem stylistycznym we wnętrzu, pozwalają nadać mu unikalny i niepowtarzalny charakter. Prezentują się naprawdę wyjątkowo – opowiada Prezes Pozbud T&R S.A.

Przeczytaj również: Meble o wyjątkowych kontrastach
drzwi szklane

fot. drzwi szklane

Drugim rodzajem drzwi wewnętrznych są drzwi ramiakowo-płycinowe. Ich konstrukcja opiera się na ramie i wypełniających ją płycinach, wsuwanych w wyfrezowane w ramiaku szczeliny. Układ ramy i płycin stanowi o formie drzwi. Ramiak wykonany jest z drewna klejonego i pokrywany okleiną drewnianą o grubości ok. 1,5 mm. Płyciny to wytrzymała płyta MDF pokryta drewnianą okleiną o grubości 0,6 mm. Przestrzeń pomiędzy płycinami wypełniona jest dźwiękochłonnym materiałem, który zapewnia mieszkańcom odpowiedni komfort.
Podobnie jak w przypadku drzwi o konstrukcji płytowej ostateczny wygląd drzwi ramiakowo-płycinowych zależy od zastosowanego lakieru natomiast ich unikalną cechą i istotnym elementem kształtującym ich wygląd jest dobór frezów, którymi wykańczane są ramiaki – mówi Tadeusz Andrzejak
W drzwiach wewnętrznych Pozbudu stosowane jest także szkło – jako przeszklenie w drzwiach ramiakowo-płycinowych lub jako główny materiał, z którego drzwi są wykonane. Dzięki temu drzwi szklane, o bardzo zróżnicowanym wzornictwie, mogą stać się ciekawym elementem wnętrza.

Drzwi do każdego wnętrza
Pozbud T&R S.A. umożliwia zamówienie drzwi, dostosowanych do indywidualnych gustów. Różne rodzaje materiałów, kształtów i wykończeń oraz zróżnicowana paleta klamek i innych akcesoriów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Nasze katalogi drzwi drewnianych mają za zadanie inspirować i prezentować nasz potencjał, ponieważ nie produkujemy drzwi, które miały by znaleźć się w magazynie, lecz takie, które są indywidualnie zamawiane. Dlatego przygotowaliśmy dla klientów olbrzymi wachlarz możliwości – podsumowuje Prezes T&R Pozbud S.A.

Drzwi wewnętrzne są nowym produktem w ofercie przedsiębiorstwa. Jednak doświadczenie zebrane w produkcji i dystrybucji okien i drzwi zewnętrznych oraz wysoka jakość produktu, pozwala przewidywać ich sukces rynkowy.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)