Energooszczędne dworki

Domek w stylu dworkowym
dworek

fot. dworek

Dworki, wille oraz rezydencje zajmują wyjątkowe miejsce w polskiej architekturze. Powstawały z myślą o wielu pokoleniach, które zamieszkiwały ich mury utrzymując ciągłość i tradycję rodową.

Budynki, które zachowały się do dziś wciąż budzą nostalgię i zachwyt, jednak obecne trendy skłaniają się ku minimalistycznym, oszczędnym bryłom, które oprócz modnego wyglądu są energooszczędne i ergonomiczne. Jak pogodzić tradycję z nowoczesnością? Czy budynki mieszkalne o klasycznym wyglądzie mogą być energooszczędne? Kompromis między tradycją a współczesnością wypracowała firma ArtHauss.

dworek

fot. dworek

Firma ArtHauss stworzyła stylowe i funkcjonalne rozwiązania, projektów dworków, willi oraz rezydencji o powierzchni od 180 do 1000 m2. Przykładem takiej realizacji jest willa pod Częstochową. Klasyczna z wyglądu architektura kryje w sobie nowatorskie rozwiązania, dzięki którym jest energooszczędna. Każdy dworek jest indywidualnym dziełem o wysokim standardzie warunków mieszkaniowych i niskich kosztach eksploatacji. Technologia w której powstają dworki, rezydencje i wille powstała w oparciu o innowacyjne materiały budowlane, oraz instalacje zasilane przez odnawialne źródła energii.

Piękno w zgodzie z naturą

domy wielorodzinne

fot. domy wielorodzinne

Decydując się na budowę wielopokoleniowej willi, lub rezydencji należy zadbać, zarówno o względy estetyczne jak i praktyczne. Odpowiedni rodzaj materiałów budowlanych, technologii i instalacji sprawia, że niezależnie od metrażu budynek może zużywać nawet do 80% energii mniej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Firma ArtHauss opatentowała technologię pozwalającą minimalizować utraty energii i akumulować jej nadwyżki. Innowacyjne, modułowe projekty domów energooszczędnych, m.in. dzięki stabilnej stalowej konstrukcji, są odpowiednio umocnione i odporne na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Każdy z projektów ma w standardzie instalacje energooszczędne zapewniające niższe koszty eksploatacji. Wśród nich jest system wentylacji z rekuperacją. Dzięki tej metodzie centrale wentylacyjne umożliwiają doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu energii cieplnej. Panele fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie energii z konwencjonalnych źródeł. Wystarcza ona do utrzymania stałego oświetlenia i funkcjonowania domowych sprzętów AGD I RTV. We wszystkich projektach energooszczędnych wili, rezydencji i dworków ArtHauss wykorzystywane będą również, działające na kształt małej elektrowni, turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu. Pracują cicho i efektywnie, dzięki czemu można je instalować na terenie zabudowanym. Stolarka okienna i drzwiowa oparta jest na systemie profili PCW. To właśnie dzięki ograniczeniu przenikalności ciepła, gotowe realizacje dworków, wilii i rezydencji ArtHauss uzyskują tak dobre parametry izolacyjne.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)