Fototapety ścienne

Aranżacja wnętrz jest ostatnim etapem budowy domu bądź generalnego remontu. Wybór kolorów ścian i materiałów wykończeniowych, to nie wszystko. Wnętrze można uznać za urządzone dopiero wtedy, gdy skompletujemy odpowiednie dekoracje i dodatki.

Najtrudniejszym zadaniem jest wykończenie i „udomowienie” stylizacji o charakterze nowoczesnym. Materiały wykończeniowe takie jak: płyty betonowe, stal i szkło, sprawiają, że wnętrze jest „chłodne” w odbiorze.
W poszukiwaniu niestandardowego pomysłu na ożywienie stylizacji, warto rozważyć opcję przyklejenia fototapety na ścianę.

fototapeta

fot. fototapeta

Fototapety ścienne, to modne i gustowne uzupełnienie aranżacji wnętrza. Dzisiejsze tapety ścienne, naklejki na ścianę i fototapety mają niewiele wspólnego z kiepskiej jakości produktami z lat 80-tych.
Obecne technologie produkcji tapet i fototapet sprawiły, że architekci i dekoratorzy wnętrz coraz częściej wykorzystują wydruki wielkoformatowe do stałej dekoracji projektowanych pomieszczeń.
Pierwsi przekonali się do nich, na nowo, dekoratorzy powierzchni handlowo-usługowych, a teraz można je podziwiać w modnych aranżacjach mieszkalnych.
Fototapety na ścianę i naklejki ścienne można dopasować do każdego typu pomieszczenia. Wydruki wielkoformatowe doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni i w łazience.

fototapeta

fot. fototapeta

Swoboda aranżacji bez ograniczeń
Możliwość dopasowania formatu tapety, faktury i sposobu wykończenia, daje architektom nieograniczoną swobodę w projektowaniu. U producentów fototapet dostępne są także wodoodporne płótna poliwinylowe lub fizelinowe, którym nadawana jest faktura przypominająca ziarenka piasku, grubego lnu lub skóry. Są to dodatkowe opcje dekoracyjne z efektem trójwymiarowym (tzw. fototapety z zastosowaniem technologi 4d).
Wodoodporne tapety na ścianę lub fototapety, mogą posłużyć do modnej aranżacji kuchni lub łazienki. Materiał nie poddaje się szkodliwemu działaniu wilgoci, a druk nie traci na jakości. Fototapetę wodoodporną łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć ją miękką, wilgotną ściereczką z łagodnym płynem do naczyń.

Wzór dopasowany do powierzchni i stylistyki wnętrza
Tematykę i kolorystykę grafiki na fototapecie, należy dopasować indywidualnie do każdego pomieszczenia. Do aranżacji w stylu orientalnym doskonale wkomponują się motywy charakterystyczne dla z kultury i sztuki chińskiej i japońskiej, np.: dzwonki, drzewka bonzai, brama Tori, kolorowe lampiony z papieru czy też chińskie smoki.
Jeśli pomieszczenie jest małe, wąskie lub krótkie, można zastosować triki, które optycznie powiększą jego kubaturę. Do tego celu najlepiej dobrać grafiki przedstawiające widoki panoramiczne albo perspektywiczne. Dzięki nim pomieszczenie nabierze głębi i zyska dodatkową „przestrzeń”.

Przeczytaj również: Lampy w stylu vintage

Wśród wzorów najczęściej wybieranych do kuchni, najpopularniejsze są fototapety o formacie wąskich i długich pasów, które przykleja się na ścianę, w wolnej przestrzeni pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi. Grafiki przedstawiają smakowite, kolorowe warzywa i owoce, apetyczne desery, zioła lub przyprawy.

fototapeta

fot. fototapeta

fototapety

fot. fototapety

Wydruki są bardzo trwałe. Kolory grafiki nie blakną, zachowując żywą tonację przez lata. Ciekawostką, jest możliwość wielokrotnego użytku niektórych produktów. Fototapetę wystarczy odkleić i przenieść w inne miejsce.

Fototapety ze zdjęcia, na indywidualne zamówienie
Obrazy na ścianę lub fototapety ścienne, można zamówić indywidualnie u producenta, który obrobi nadesłane zdjęcie i wykona z niego wydruk wielkoformatowy. Fototapety na ścianę ze zdjęć, z osobistego albumu, przedstawiające: fotografie ślubne, urodziny dziecka, lub malownicze wspomnienia z zagranicznych wojaży, mogą stać się ozdobą wnętrza.

fototapeta

fot. fototapeta

Przed wydrukiem zamówienia, zleceniodawca akceptuje lub zgłasza poprawki do wizualizacji zamówionego wzoru. Grafiki, tradycyjnie, można poddać odważnym obróbkom graficznym, takim jak: nadanie kolorystyki czarno-białej, zamiana na odcienie sepii lub szarości. Efekt będzie także zależał od materiału na którym ma być wykonany wydruk. Inaczej grafika będzie się prezentowała na podkładzie z wysokim połyskiem, a inaczej na imitacji płótna.

Fototapety nie tylko na ścianę
Fototapety na drzwi to całkiem nowy pomysł na ciekawą aranżację wnętrza. Podobnie jak w przypadku wydruków wielkoformatowych na ścianę, dekorację na drzwi można zamówić według indywidualnych kryteriów. Jest to raczej naklejka z własnym klejem, niż fototapeta.

Takimi naklejkami można też ozdobić fronty szaf i drzwi przesuwne do szaf wnękowych. Dzięki temu w prosty, szybki i tani sposób zmienimy aranżację wnętrza.

fototapety

fot. fototapety

Pomysł na dekorację pokoju dziecka
Fototapety, szablony na ścianę i naklejki na ścianę, to także doskonały pomysł na ożywienie aranżacji pokoju dziecka. Bajkowe motywy i ulubieni bohaterowie z popularnych kreskówek, będą źródłem wielu pomysłów na doskonałą zabawę.

Zobacz także:
Fototapeta z efektem muru bez murowania
Fototapeta z krajobrazem
Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem
Fototapety czarno-białe
Fototapety do biura
Fototapety do kuchni
Fototapety – kawa i przyprawy
Fototapety do pokoju dziecka
Fototapety do restauracji
Fototapety do salonu
Fototapety do sypialni
Fototapety kwiaty
Fototapety nowoczesne
Fototapety powiększające wnętrze
Fototapety z miastem
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety – taniec
Fototapety – ludzie
Fototapety abstrakcja
Fototapety na drzwi

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)