Home Staging – usługa, która ułatwia sprzedaż mieszkania

Dobre pierwsze wrażenie jest ważne nie tylko w relacjach międzyludzkich, ale również przy sprzedaży nieruchomości. Specjaliści od Home Stagingu przygotowują mieszkanie do sprzedaży lub wynajmu w taki sposób, aby klient był skłonny zapłacić więcej pieniędzy za nieruchomość.

salon

fot. salon

Dla kupujących i sprzedających
Home Staging jest usługą, która godzi interesy kupujących i sprzedających. – Z jednej strony pomaga właścicielom nieruchomości na szybkie i atrakcyjne sprzedanie lub wynajem, a klientom oddaje produkt o wyższym standardzie – mówi Anna Dembowa, specjalista ds. home stagingu we wrocławskiej firmie Neo Art Design.

Usługa ta choć dość nowa na naszym rynku istnieje już od wielu lat. Swoje największe tryumfy święci w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale i w Europie odnajduje się znakomicie.

Szansa na większy zysk
Ważną kwestią Home Stagingu jest również cena. Za niewielki wkład finansowy podwyższamy standard naszych nieruchomości, a zainwestowane pieniądze z pewnością szybko się zwrócą wraz ze sprzedażą, czy wynajmem mieszkania. – Z doświadczenia wiem, że atrakcyjniejsze nieruchomości potrafią być przelicytowywane przez osoby zainteresowane – mówi przedstawicielka Neo Art Design.

sypialnia

fot. sypialnia

W Home Stagingu istotne jest określenie grupy docelowej, której sprzedajemy lub wynajmujemy nieruchomość. Atrakcyjne przygotowanie nieruchomości oraz wyróżnienie jej spośród innych przez stworzenie wnętrza tzw. „hotelowego”, które odpowiada różnym gustom i klasom, to końcowy efekt podejmowanych zabiegów.

Przeczytaj również: Aranżacja łazienki dla pary

Design dla każdego
Czym Home Staging różni się od architektury wnętrz? – Filozofia Home Stagingu, to stworzenie nieruchomości dla jak najszerszej grupy społecznej. Mieszkanie musi być zatem estetyczne, ale w miarę możliwości neutralne stylowo. Tworząc architekturę wnętrz skupiamy się na projekcie dla wymagań i potrzeb konkretnej osoby – przekonuje Anna Dembowa.

Home Staging to nie tylko ładne przedstawienie wnętrza. To również szereg działań marketingowych ułatwiających szybką sprzedaż mieszkania przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej – dla sprzedającego – ceny. Nakłady poniesione na przygotowanie mieszkania do sprzedaży najczęściej zwracają się kilkunastokrotnie!REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)