Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe?

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe

fot. Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe

Liczne zalety ogrzewania podłogowego często mają wpływ na podjęcie odpowiedniej decyzji. Planując tego rodzaju ogrzewanie, należy wiedzieć, że w takim wypadku nie każdy materiał nadaje się na wykończenie podłogi. Materiał na podłogę musi być odporny na temperaturę i nie hamować ciepła. Dla miłośników drewna, dobrym rozwiązaniem są wielowarstwowe podłogi Torlys.

Przeczytaj również: Ramki cyfrowe

Lite drewno pod wpływem temperatury i wilgoci zmienia swoją objętość. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do rozszczelnienia się podłogi oraz powstania wybrzuszeń. Nie dość, że taka podłoga nie wygląda estetycznie, to jeszcze jest trudna w utrzymaniu czystości. Rozwiązaniem są drewniane deski wielowarstwowe, które powstały aby połączyć funkcjonalność z klasyką drewna. – Dzięki zaawansowanej technologii produkcji desek, ogrzewanie podłogowe można montować także pod podłogą drewnianą – mówi Maciej Wolniak, Brand Manager Kanadyjskich Podłóg Torlys.

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe

Zobacz również: Jesienne akcesoria do domu

fot. Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe

Warstwowa budowa podłogi, w tym warstwa sprasowanych włókien drewnianych (z 50 cm do 1 cm), sprawia, że podłogi charakteryzują się wysoką przepuszczalnością termiczną, o aż 40% wyższą niż w przypadku litego drewna. Deski zostały poddane badaniom laboratoryjnym, które wykazały, że posiadają one dużą odporność na zmianę temperatury. Sprasowane włókno drewniane w przeciwieństwie do litego drewna nie kurczy się, ani nie pęcznieje, co zapewnia stabilność podłogi. Pozwala to uniknąć wybrzuszeń na łączeniach oraz zapewnić stabilność podłogi – dodaje.

Montaż w systemie pływającym
Podłogi wielowarstwowe można także montować w systemie pływającym. Nie są przyklejone, ani przybite do podłoża, co w razie awarii ogrzewania podłogowego pozwala zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie je założyć. – Podłogi Torlys montowane są dzięki systemowi zamków Uniclic – mówi Wolniak. – W przypadku awarii za pomocą specjalnego narzędzia „Buldog”, które zostało opatentowane przez naszą firmę, bez większego problemu można zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie ją założyć – dodaje.

Drewniane podłogi wielowarstwowe to doskonała dla tych, którzy są wielbicielami klasyki i nie wyobrażają sobie innego, niż drewniane pokrycie podłogi, a zarazem podążają z duchem czasu.

Przeczytaj: Remontujemy balkon
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)