KD MAX program do projektowania i wizualizacji kuchni

Spośród narzędzi do projektowania kuchni i mebli kuchennych, największym powodzeniem cieszą się produkty oferujące dobrą jakość wizualizacji. Zakup renomowanego oprogramowania, jego utrzymanie i aktualizacja wiąże się z bardzo wysokim kosztem. Program KD MAX wychodzi naprzeciw wszystkim tym aspektom.

KD MAX to profesjonalne narzędzie do projektowania i wizualizacji kuchni oraz szaf. W efekcie pracy, powstają wysokiej jakości: wizualizacje, animacje oraz panoramy 3D. KD MAX nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi ani modułów, wspomagających proces projektowania. To aspekt, który doceni każdy projektant mebli. Dzięki otwartej bibliotece, można wykorzystać go także do projektowania innych wnętrz takich jak salon, sypialnia, łazienka, biuro, itd. Zasoby biblioteki modeli i tekstur można uzupełniać samodzielnie. Przydatne modele udostępniane są w ramach darmowych aktualizacji. Ponadto do programu można zaimportować obiekty zapisane w innych formatach, a także korzystać z modeli dostępnych na stronach internetowych producentów mebli, płytek, itd.

kuchnia

fot. kuchnia

W programie można dowolnie modelować i modyfikować poszczególne elementy: korpusy, fronty, czy formatki, poprzez zmianę ich parametrów, dzięki czemu można modelować meble dowolnego rodzaju.

Oprócz wizualizacji, program KD MAX pozwala przygotować w pełni profesjonalną dokumentację wykonawczą. Zwymiarowane rzuty pomieszczenia w formacie CAD, listę materiałową oraz listę wykrytych kolizji, otrzymuje się automatycznie – w jednym pakiecie.

Cały proces projektowania jest krótki, dzięki przyjaznemu interfejsowi i funkcjom przyspieszającym tworzenie oraz edycję obiektów. Wstawianie nietypowych elementów, takich jak: blendy, listwy ozdobne, półki, obudowy, nietypowe blaty, przycinanie szafek (np. pod wystające rury, komin, uskok, itp.) – w programie KD Max, wspomagane jest dedykowanymi narzędziami. Klient może uczestniczyć w procesie projektowania na każdym jego etapie. Oprogramowanie nie ma wysokich wymagań sprzętowych, co pozwala wyeliminować dodatkowy wydatek na sprzęt komputerowy.

łazienka

fot. łazienka

Dzięki prostej intuicyjnej obsłudze i przyjaznemu interfejsowi, program KD MAX może być obsługiwany przez osoby nie znające typowych systemów inżynierskich czy architektonicznych (takich jak systemy CAD) i to po krótkim, zaledwie kilkugodzinnym przeszkoleniu. Stosowane w systemach automatyczne procesy: budowy blatów, listew i cokołów, detekcji kolizji elementów ruchomych i instalacji mediów, autodekoracji, a także generowania dokumentacji i wyceny, pozwalają na interaktywną pracę projektanta z klientem, minimalizując możliwość wystąpienia błędów i nieporozumień i jednocześnie przyśpieszając cały proces sprzedaży mebli.
 
Cechy wyróżniające system:
– Szybkość modelowania i prezentacji. Dla wprawnego użytkownika przygotowanie kompletnej zabudowy kuchennej wg określonych potrzeb klienta, wraz z wizualizacja i wycena zajmuje kilka minut.
– Elastyczność systemu. System, dzięki idei uniwersalnych korpusów (szafek) o zdefiniowanej funkcjonalności (np. szafka pod zlew, szafka z 3 szufladami, szafka jednodrzwiowa prawa itd.) oraz technologii nakładania tekstur i sterowania właściwościami fizycznymi powierzchni mebli, uniezależnia projektanta od konkretnego dostawcy i umożliwia przygotowanie wizualizacji dowolnego mebla i jego wykonanie na bazie różnych produktów dostępnych na rynku.
– Wysoka jakość wizualizacji oraz dodatkowe metody prezentacji projektu (animacje, panoramy, rysunki odręczne, zdjęcia stereoskopowe).
– Wszystkie narzędzia w jednym pakiecie. Brak opłat za utrzymanie, aktualizacje, dodatkowe biblioteki oraz wsparcie techniczne.

Usprawnienia przy projektowaniu i ich wpływ na produkcję:
– Brak wymogów znajomości środowiska CAD przy jednoczesnym automatycznym generowaniu dokumentacji w tym środowisku. Możliwość wykorzystania dokumentacji w formacie dwg do automatyzacji procesu produkcji.
– Poprawa komunikacji z klientem poprzez możliwość szybkiej prezentacji idei w efektowny sposób. Skrócenie czasu decyzji klienta przy jednoczesnej możliwości zaprezentowania pełniej gamy dostępnej tekstur, wykończeń, kolorów, schematów i wzorów materiałów stosowanych w meblarstwie.

Na stronie dystrybutora www.kdmax.pl dostępne są m.in. filmy pokazujące pracę w programie KD Max oraz 30- dniowa wersja demo programu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)