Kobieca przestrzeń w domu

garderoba

fot. garderoba

Każda kobieta ma swoje ulubione miejsce w domu – niektóre uwielbiają przebywać w kuchni, inne najchętniej nie wychodziłyby z łazienki, a jeszcze inne wolą zaszyć się z dobrą książko w sypialni. Są także takie strefy, których nie spotyka się obecnie często, a które z pewnością marzą się niejednej przedstawicielce płci pięknej.

Zobacz również: Drewno egzotyczne

Garderoba
Wszystkie kobiety, które miały okazję oglądać “Seks w wielkim mieście” zapewne kojarzą garderobę Carrie, głównej bohaterki. Osobny pokój wypełniony wieszakami,regałami i szufladami – cały tylko dla ubrań i butów. Brzmi pięknie, prawda? Niestety, na taki luksus może pozwolić sobie tylko nieliczne grono posiadaczek dużej ilości wolnej przestrzeni w domu czy mieszkaniu. Widoczna jest jednak pewna zależność – garderoba jest przeważnie pomieszczeniem umeblowanym w przewidywalny, a nawet nudny sposób. Mimo że nie jest to pokój, do którego mają wszyscy dostęp, warto zadbać, by i on był urządzony nie tylko funkcjonalnie, ale także pomysłowo.

Posiadanie garderoby w dużym stopniu uzależnione jest od metrażu mieszkania. Nie zawsze można sobie na nią pozwolić. Można jednak zastosować parę trików, które pozwolą uzyskać podobny efekt, nawet jeśli nie dysponujemy osobnym, specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniem. Wystarczy, że użyjemy wieszaków na kółkach, przydatnych szczególnie wówczas, gdy brakuje nam powierzchni ścian na stałe konstrukcje. Można je łatwo przesuwać, są mobilne, a dostęp do ubrań jest bardzo wygodny. Możemy zawiesić też poziome drążki na wieszaki na cienkich linkach, sznurkach czy grubych plecionych linach, w różnych częściach pokoju, tak aby tworzyły ciekawą kompozycję, urozmaiconą kolorami najfajniejszych ubrań. Sprawdzi się to szczególnie we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Wówczas to, co zwykle ukryte jest za drzwiami szafy, a tak bliskie sercu właścicielki, będzie wyeksponowane zdobić wnętrze. Wszystko to jest kwestią pomysłu i kreatywności. Może tak powstać wyjątkowa garderoba, kobieca przestrzeń w domu, elegancki showroom mody na miarę każdej użytkowniczki. – mówi Aneta Chałupko z pracowni Chałupko Design

garderoba

fot. garderoba

Garderoba to przede wszystkim szafy i schowki. Niby nic skomplikowanego, a jednak i w tym przypadku można puścić wodze dekoratorskiej fantazji. Zamiast klasycznej, zabudowanej szafy można postawić na rozwiązanie bardziej otwarte, czyli np. wspomniane wcześniej widoczne wieszaki. Może przybrać to formę wieszaków teatralnych na kółkach, które eksponują najczęściej noszone, albo po prostu najbardziej cieszące oko ubrania. To niedrogie i efektowne rozwiązanie, przeznaczone dla Pań, które traktują stroje jak małe dzieła sztuki. Innym, nieco bardziej skomplikowanym pomysłem jest wykorzystanie światła sztucznego. Zamiast klasycznej lampy czy żyrandola, warto zainstalować ledowe żarówki lub świetlówki w odpowiednich miejscach, np. nad ubraniami czy w pół – przezroczystych szufladach. Dzięki nim wszystkie skarby znajdujące się w garderobie zyskają niecodzienną oprawę za sprawą której nawet wieszak ze zwykłymi koszulami może wyglądać jak prawdziwy eksponat. Aranżacją obrazującą tę wizję jest projekt pracowni RS Studio Projektowe, która współpracuje z platformą Homebook.pl.

Toaletka

garderoba

fot. garderoba

Do niedawna toaletka kojarzyła się jako mebel z epoki naszych babci. Dziś wraca do łask i jest coraz chętniej kupowana przez kobiety. To idealne miejsce do przechowywania wszystkich kosmetyków, akcesoriów i dodatków w jednym miejscu. Wbrew pozorom, wcale nie musi stylistycznie pasować do reszty mebli w pomieszczeniu. Im bardziej kontrastowa będzie toaletka, tym bardziej można zaznaczyć, że jest to miejsce inne niż wszystkie, dopasowane wyłącznie do potrzeb jednej osoby.

W przeciwieństwie do garderoby, toaletkę można łatwo zorganizować nawet w małym mieszkaniu. Jak to zrobić? Przede wszystkim najważniejszy jest pomysł. Do aranżacji toaletki wystarczy zwykłe biurko, które znajduje się w większości domów. Jeśli na jego końcu pod ścianą umieścimy wygodne i duże lustro, a jego szuflady przeznaczymy na przechowywanie kosmetyków, możemy powiedzieć, że mamy toaletkę z prawdziwego zdarzenia. W ciągu dnia to idealne miejsce do pracy na laptopie czy w dokumentach, a wieczorem i rano – strefa relaksu i piękna.

Każda kobieta, niezależnie od metrażu mieszkania potrzebuje sfery, która będzie dawała jej poczucie relaksu i piękna. Ułatwione zadanie mają posiadaczki większych przestrzeni, ale warto pamiętać, że odrobinę miejsca na babskie rzeczy można wygospodarować nawet między komputerem, a stojakiem na długopisy – wystarczy odrobina inwencji. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)