Mieszkanie pełne kontrastów

salon

fot. salon

Motywem przewodnim kolejnego odcinka Dekoratorni, będzie aranżacja kuchni i salonu z wykorzystaniem mebli kuchennych na indywidualne zamówienie oraz sofy z oferty Black Red White. Natomiast głównym tematem kolejnego programu będzie urządzenie sypialni.

Mieszkanie aranżowane przez projektantów w dwóch kolejnych odcinkach „Dekoratorni” przeznaczone jest do kompleksowego urządzenia. Mała przestrzeń zostanie optycznie powiększona. Kuchnię rozjaśnią szafki z białymi, lakierowanymi frontami linii 87th Smooth Street z grupy Traffic, wyprodukowane przez Black Red White. Niepowtarzalny klimat wnętrza stworzy kącik jadalniany z oryginalnym stołem. Jego podstawę stanowią ozdobne nóżki maszyny do szycia.
Salon urządzono w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Kolorystyczną bazę projektu stanowi czerń i biel, ulubione barwy Coco Chanel. Przestronny salon urzeknie widzów odważnymi, kontrastującymi kolorami oraz designerskimi dodatkami i meblami, m.in. wykonaną z białej ekoskóry funkcjonalną sofą RE-SET z oferty Black Red White.

kuchnia

Przeczytaj również: Komfort snu

fot. kuchnia

„Zależało nam, by każde z pomieszczeń zyskało odważny i wyrazisty charakter, dlatego zdecydowaliśmy się na zestawienie ze sobą najsilniej kontrastujących barw: czerni i bieli. Udało nam się diametralnie zmienić niewielkie pomieszczenia i pokazać, że mieszkanie nawet o tak nieregularnym rozkładzie daje olbrzymie możliwości aranżacyjne. Postanowiliśmy jak najbardziej otworzyć przestrzeń wprowadzając jasny kolor ścian. W efekcie powstało nowocześnie urządzone, klimatyczne wnętrze, w którym funkcjonalnie wykorzystano każdy metr” – powiedziała Marta Perska, projektantka.

sypialnia

fot. sypialnia

Przeczytaj: Fototapety na drzwi

Przygotowanie wystroju sypialni w odcinku 240. będzie kontynuacją aranżacji wnętrza niewielkiego mieszkania. Ciekawy, niepowtarzalny charakter projektanci uzyskają dzięki połączeniu zimnych barw – głównie różu i niebieskiego – z ciepłym, jasnym brązem ‘buk tatra’ nowoczesnego łoża MEZO marki Black Red White. Uzupełnieniem kompozycji będą dodatki w odważnej, wyrazistej czerni.
Wnętrze aranżowane w 239. i 240. odcinku „Dekoratorni” jest kolejną propozycją młodych projektantów, którzy wykorzystali przy jej tworzeniu funkcjonalne meble z asortymentu Black Red White.

Autorami projektu są: Marta Perska i Dominik Ćwiek.
Emisję programów zaplanowano na niedzielę, 27 czerwca oraz 4 lipca 2010 roku, o godz. 13.00 w TV4.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)