Moda wkracza do łazienek i kuchni

łazienka

fot. łazienka

Niebieska łazienka i kuchnia w żółci? Te pomysły właśnie odleciały do lamusa. Obecny sezon przynosi kolorystyczną rewolucję w świecie łazienek i kuchni!

Czas na kolor!
Łazienka w morskim klimacie oraz tradycyjna kuchnia w słonecznej żółci – to wciąż najczęstsze wybory polskich klientów. Obecny rok przynosi jednak diametralne zmiany w kolorystycznej aranżacji tych pomieszczeń. Do gry wkraczają barwy i trendy, inspirowane modą ze światowych wybiegów – ogniste czerwienie, żywe turkusy, energetyczne zielenie czy zmysłowe fiolety to wschodzące gwiazdy świata wnętrz:

Rozpoczęła się prawdziwa, barwna rewolucja. Teraz nie tylko sypialnie i salony mogą mieć odważną kolorystykę. Kolejnym miejscem, w którym możemy zobaczyć oznaki zmian są właśnie kuchnie i łazienki. Intensywne kolory całkowicie odmienią ich charakter, wniosą mnóstwo upragnionej świeżości. Jeśli jednak ktoś obawia się tak diametralnych zmian, może wybrać przełamać wyraziste barwy delikatną wanilią, szarością czy cafe latte – wyjaśnia Monika Goch, młodszy menedżer marki Dekoral.

Przeczytaj: Suche tynki

Monochromatyczny total look

Dekoral Łazienka Kuchnia Mandarynka oraz Deser waniliowy

fot. Dekoral Łazienka Kuchnia Mandarynka oraz Deser waniliowy

Total look to propozycja ze świata mody. Styliści do tworzenia zestawień monochromatycznych szczególnie polecają wyraziste pomarańcze, czerwienie oraz zielenie. Możemy się więc pokusić o stworzenie kuchni w kolorze intensywnej limonki – obok ścian pomalowanych na zielono wyposażmy naszą kuchnię w np. meble o zielonych frontach oraz limonkowe akcesoria i tekstylia. Efekt soczystego ożywienia zdominuje wtedy całe pomieszczenie. Podobne rozwiązanie możemy wprowadzić także do naszych łazienek.

Kuchnia wyzwolona
Metamorfozę kuchni rozpocznijmy od definitywnego pożegnania z klasycznymi żółciami i innymi stonowanymi barwami. Czym je zastąpić? Czerwienią, wspomnianą już zielenią lub nawet amarantem! Wykorzystajmy np. piękny odcień „kwiatu amarantusa” i połączmy go z „lodowym błękitem”: Zaskakujący kontrast błękitu i egzotycznego różu nada kuchni wyrazistego charakteru. Barwy te znajdziemy w modnej palecie farb „Łazienka & Kuchnia”, oferującej oryginalne, trwałe kolory, a do tego ochronę powierzchni – dodaje Monika Goch.

Jeśli jednak brak nam odwagi lub nie mamy ochoty na tak mocne aranżacje, sięgnijmy po coś równie modnego, ale spokojniejszego. Dobrym rozwiązaniem będzie np. delikatny kolor „deser waniliowy” zestawiony z soczystą „mandarynką”. Wanilia łagodnie ociepli wnętrze, do którego bardziej wyrazista mandarynka wprowadzi pogodną energię.

SPA zamiast łazienki

łazienka

fot. łazienka

Dobrze znane, łazienkowe klastyczne błękity to dziś już banał. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z niebieskich ścian, zmieńmy błękity na turkusy w połączeniu ze spokojniejszym uzupełnieniem (np. „turkus Acapulco” z „kroplą szarości”)! Wniosą one do wnętrza nastrój przyjemnego odprężenia i atmosferę rodem z tropikalnej wyspy.

Natomiast zwolennikom całkowitego odejścia od niebieskich łazienek styliści Dekoral polecają zestawienie „szlachetnego antracytu” oraz lekkiej zieleni tj. „miętowej herbaty”. Pierwszy odcień wniesie nieco naturalnego chłodu, a drugi uzupełni go uczuciem spokoju i relaksu – po prostu idealne połączenie po wyczerpującym dniu.

Dotychczasowy charakter łazienki możemy również odmienić w bardziej zdecydowany sposób. Wystarczy sięgnąć pod jeszcze bardziej intensywne kolory – np. połączenie „ognistej czerwieni” z odrobiną „cafe latte” doda wnętrzu prawdziwej pikanterii.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)