Naczynia i noże dla alergików – czyli zdrowe gotowanie

naczynia

fot. naczynia

Różnorodne postaci alergii to przypadłość coraz częstsza nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Niestety, współczesność pozwalając żyć człowiekowi w ogromnym komforcie, niesie ze sobą równie wiele utrudnień i schorzeń. Nikt tak dobrze, jak alergik nie wie, ile razy w ciągu roku przyjdzie sięgać mu po niosące ulgę leki.

Jedną z częstych postaci alergii jest alergia wywoływana metalami ciężkimi bądź – kontaktem z najzwyklejszą stalą szlachetną. Alergia, którą, o zgrozo, potęguje kuchnia, czyli źle dobrane naczynia, patelnie, noże itp. Szczęściem, współczesna technologia kulinarna, łącząc siły z odkryciami inżynierii, doprowadziła do powstania naczyń i noży dedykowanych alergikom. Na pierwszym miejscu należy postawić doskonałej jakości naczynia niemieckiej marki Silit, w których króluje opatentowany Silargan®. Ten wolny od niklu i innych metali ciężkich materiał ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Ceramiczna, bardzo twarda, trudna do zarysowania powłoka Silargan® sama z siebie hamuje rozmnażanie różnorodnych bakterii – w tym bakterii escherichia coli, zwanej popularnie bakterią coli, salmonellę, czy bakterii hydrofobowych.

naczynia

Przeczytaj również: Emalia do drewna i metalu

fot. naczynia

Jony srebra, które zawiera Silargan®, przeciwdziałają rozwijaniu się pleśni i bakterii chorobotwórczych. Stąd garnki z powłoką Silargan (link) marki Silit, pozwalają na bezpieczne przechowywanie potrawy w lodówce lub zamrażarce. Silargan® jest odporny na temperaturę do -40 oC.

naczynia

fot. naczynia

Dodatkowo – wolne od niklu i innych metali ciężkich luksusowe linie naczyń niemieckiej marki Silit, które wyposażono w powłokę Silargan®, intensyfikują smak potraw, nie pozbawiając ich właściwości odżywczych i minerałów.
Światowej klasy niezależne laboratoria potwierdzają całkowitą antybakteryjność i antyalergiczność tych naczyń, dzięki czemu można mieć pewność, że nie zaszkodzą domownikom, gdyż nigdy nie będą wydzielały szkodliwych substancji (a to, niestety, jest częstym powodem uczuleń i alergii, gdy gotuje się w nieodpowiednich garnkach).

Naczynia, patelnie, woki (link), szybkowary i brytfanny z Silarganem (link) marki Silit, wyposażone w powłokę Silargan®, odmieniły kuchnię alergików na całym świecie. Z racji bardzo zaawansowanej technologii i wyśmienitej jakości materiałów oraz patentów, którymi obwarowane są liczne technologie niemieckiej marki, naczynia Silit nie należą do tanich. Niemniej – to zakup na niemal całe życie. Dodatkowo zakup, który w czasie rzeczywistym, dzień po dniu dba o zdrowie domowników.

noże

fot. noże

I jeszcze jedna sugestia dla osób cierpiących na alergie wywołane kontaktem z metalami – to doskonałe, rewelacyjnie ostre, antyalergiczne i antybakteryjne noże ceramiczne japońskiej marki Kyocera. Te noże, legenda świata kuchni, znane są na całym świecie od 1985 roku. Tu mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem technologii kulinarnych. Kyocera opracowała, jako pierwsza i na razie jedyna na świecie, tak doskonałą technologię – jej noże, tworzone ze spiekanego węglika cyrkonu, są niemal tak twarde jak diament, ultraostre i, wbrew powszechnej opinii, nieprawdopodobnie trwałe. Najnowszym generacjom noży Kyocera nie grozi złamanie, czy uszczerbienie, gdy nóż uderzy w podłogę, czy posadzkę. Ceramiczne noże japońskie Kyocera (link) upodobały sobie zwłaszcza kobiety, a to z tego względu, że noże są lekkie, niezwykle poręczne, niesłychanie ostre i można je ostrzyć nawet raz na kilka lat (linia Kyotop). Ostrze noża nie ma nic wspólnego z tradycyjną stalą, która wchodzi w różnego typu reakcje z krojonymi produktami. Laboratoria potwierdziły, że noże Kyocera nie zmieniają smaku, zapachu krojonych produktów, nie wchodzą z nimi w żadne reakcje chemiczne i są absolutnie antyseptyczne. Struktura spiekanego węglika bądź tlenku cyrkonu, wypalanego w gigantycznych temperaturach, sprawia, że w ostrze z ceramiki nie przenikną bakterie chorobotwórcze i związki szkodliwe dla wrażliwego alergika.

noże

fot. noże

Fenomen współczesnej kuchni polega na tym, że nie tylko człowiek, ale i naczynia oraz noże dbają o zdrowie. W wielu przypadkach alergii, zwłaszcza u dzieci, trzeba wesprzeć rozsądną dietę i zdrowy tryb życia dobrze dobranymi technologiami kulinarnymi, by nie zniszczyć efektów różnorodnych terapii, które umożliwiają alergikom normalne funkcjonowanie. Stworzone przez specjalistyczne laboratoria i firmy o nieposzlakowanej opinii noże i naczynia, przeznaczone, m.in., dla alergików, poszerzają wachlarz możliwości dbania o tych, których się kocha.

Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)