Odważna aranżacja w kobiecym stylu

łazienka

fot. łazienka

Kobiece przestrzenie w domu? To przede wszystkim łazienka, strefa relaksu, domowe SPA i miejsce odpoczynku. W jaki sposób podkreślić kobiecy charakter tego miejsca? Z pewnością pomogą dodatki takie jak ręczniki, szkatułki, ozdobne flakony perfum. Kobiecy charakter łazienki mogą wydobyć kolory i kształty. Wbrew obiegowej opinii na temat tego, że róż kojarzy się z małymi dziewczynkami – jako barwy łazienki sprawdza się również doskonale. Połączony ze stonowaną szarością tworzy znakomity duet.

Zobacz również: Pokój dla miłośnika koni

Różowa łazienka to nie wymysł firmy Mattel, produkującej lalki Barbie. To styl dedykowany tym kobietom, które lubią czuć w pomieszczeniu indywidualność i przytulność. Dobrze dobrana tonacja barwy oraz odpowiednie dodatki sprawią, że łazienka wcale nie będzie robić wrażenia dyskotekowej czy tandetnej. Wręcz przeciwnie – może być bardzo elegancka.

umywalka

Przeczytaj również: Lekko, świeżo, w dobrym stylu

fot. umywalka

Do łazienki w tonacji różu, doskonale będą pasować kolory szare i białe oraz obłe kształty wyposażenia – szafki umywalkowej, panela prysznicowego czy grzejnika ściennego. Łazienkę z takim właśnie wyposażeniem zaaranżowało Laveo. – Okazało się, że do różu świetnie pasuje biały panel prysznicowy Laura o delikatnych kształtach i niewielkich – jak na tego typu natrysk z hydromasażem – rozmiarach. Całości aranżacji dopełniły baterie o tradycyjnych kształtach z wyprofilowaną w owal, ergonomiczną dźwignią i niewielkimi korpusami – mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Laveo.

Dodatkowe elementy, takie jak duże okrągłe lustro, monochromatyczne zdjęcie kwiatu dodały łazience kobiecości. Szara ściana z płytek ceramicznych na pierwszym planie stonowała róż i spowodowała, że takiej łazienki nie powstydziłby się także niejeden gospodarz domu.

Łazienka w odważnych kolorach, bardzo często kojarzona jest z kiczem, nie musi być tandetna. W odpowiednio stosowanym towarzystwie wydobędzie nie tylko urok elementów wyposażenia, ale także podkreśli to, co najważniejsze w strefie relaksu – przytulność i spokój.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)