Odważna aranżacja w kobiecym stylu

łazienka

fot. łazienka

Kobiece przestrzenie w domu? To przede wszystkim łazienka, strefa relaksu, domowe SPA i miejsce odpoczynku. W jaki sposób podkreślić kobiecy charakter tego miejsca? Z pewnością pomogą dodatki takie jak ręczniki, szkatułki, ozdobne flakony perfum. Kobiecy charakter łazienki mogą wydobyć kolory i kształty. Wbrew obiegowej opinii na temat tego, że róż kojarzy się z małymi dziewczynkami – jako barwy łazienki sprawdza się również doskonale. Połączony ze stonowaną szarością tworzy znakomity duet.

Różowa łazienka to nie wymysł firmy Mattel, produkującej lalki Barbie. To styl dedykowany tym kobietom, które lubią czuć w pomieszczeniu indywidualność i przytulność. Dobrze dobrana tonacja barwy oraz odpowiednie dodatki sprawią, że łazienka wcale nie będzie robić wrażenia dyskotekowej czy tandetnej. Wręcz przeciwnie – może być bardzo elegancka.

umywalka

Zobacz również: Urządzamy małą łazienkę

fot. umywalka

Do łazienki w tonacji różu, doskonale będą pasować kolory szare i białe oraz obłe kształty wyposażenia – szafki umywalkowej, panela prysznicowego czy grzejnika ściennego. Łazienkę z takim właśnie wyposażeniem zaaranżowało Laveo. – Okazało się, że do różu świetnie pasuje biały panel prysznicowy Laura o delikatnych kształtach i niewielkich – jak na tego typu natrysk z hydromasażem – rozmiarach. Całości aranżacji dopełniły baterie o tradycyjnych kształtach z wyprofilowaną w owal, ergonomiczną dźwignią i niewielkimi korpusami – mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Laveo.

Dodatkowe elementy, takie jak duże okrągłe lustro, monochromatyczne zdjęcie kwiatu dodały łazience kobiecości. Szara ściana z płytek ceramicznych na pierwszym planie stonowała róż i spowodowała, że takiej łazienki nie powstydziłby się także niejeden gospodarz domu.

Łazienka w odważnych kolorach, bardzo często kojarzona jest z kiczem, nie musi być tandetna. W odpowiednio stosowanym towarzystwie wydobędzie nie tylko urok elementów wyposażenia, ale także podkreśli to, co najważniejsze w strefie relaksu – przytulność i spokój.REKLAMAPK

Przeczytaj również: Wnętrza w stylu glamour
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)