Pielęgnacja poinsecji

kwiaty doniczkowe

fot. kwiaty doniczkowe

Poinsecje to rośliny łatwe w pielęgnacji. Wystarczy je odpowiednio ustawić i podlewać, tak by odpłacały się pięknymi, kolorowymi liśćmi. Jeżeli wiemy co lubią, a co im przeszkadza, możemy być pewni, że wprowadzą do naszych domów radość i szczęście na długie tygodnie.

Właściwe miejsce
Poinsecje preferują jasne i ciepłe miejsca o temperaturze między 15 a 22° C. Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby unikać przeciągów. Rośliny te źle znoszą także bezpośrednie nasłonecznienie oraz sąsiedztwo grzejników lub innych źródeł ciepła. Trzeba pamiętać, że tak jak wszystkie rośliny, więdną i giną w towarzystwie owoców i warzyw.

Umiarkowane podlewanie
Poinsecje lubią umiarkowaną wilgotność. Wystarczy je nawadniać co kilka dni niewielką ilością wody o temperaturze pokojowej. W cieplejszych pomieszczeniach nie wolno dopuścić do wysychania korzeni, szczególnie gdy roślina doniczkowa stoi w słońcu czy przy kaloryferze. Natomiast w wyniku przelania, roślina będzie żółkła lub wręcz zacznie gubić liście. Należy zawsze usunąć nadmiar wody ze spodka lub doniczki. W okresie kwitnienia, raz w miesiącu należy podlewać roślinę wodą z dodatkiem odżywki. To zagwarantuje jej piękno i siłę.

Najlepsza jakość
Przed kupnem rośliny należy bardzo dobrze pooglądać wybrany okaz. Małe, żółte pączki między kolorowymi, gęstymi liśćmi świadczą o wysokiej jakości rośliny. Ziemia wokół poinsecji. Ziemia nie powinna być ani zbyt mokra, ani przesuszona. Należy zrezygnować z poinsecji, które stoją w przeciągach, ponieważ jest to często przyczyną gubienia przez nie liści. W trakcie zakupu trzeba je ze szczególną starannością owinąć w papier i jak najszybciej przetransportować do ciepłego pomieszczenia.

kwiaty doniczkowe

fot. kwiaty doniczkowe

kwiaty doniczkowe

fot. kwiaty doniczkowe

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)