Poinsecja – roślina o niezwykłych walorach dekoracyjnych

dekoracje

fot. dekoracje

W trakcie eleganckiego obiadu czy lunchu odpowiednia dekoracja stołu stworzy odpowiednią atmosferę. Poinsecje idealnie wpisują się w charakter każdej uroczystości. Szczególnie dobrze prezentują się na odświętnie nakrytych stołach.

Dekoracje i kwiaty są niezbędnym elementem, który nadaje stołom wyjątkowy charakter i wprawia biesiadników w dobrym nastrój. Warto wybierać rośliny, które natura oferuje w danym sezonie. Zimą są to poinsecje, które dzięki różnorodnym kolorom, kształtom i rozmiarom można wykorzystać na wiele sposobów.

dekoracje

Zobacz również: Pomysł na gabion w ogrodzie

fot. dekoracje

Poinsecja może zdobić rodzinny obiad, wystawny bankiet, być skromna w swej prostocie lub ultranowoczesna. Dzięki gwiazdom betlejemskim pomieszczenie zyskuje indywidualny charakter. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności, aby łatwo stworzyć prawdziwie dekoracyjne perełki.

Uczta dla oka podczas różnych okazji
Gwiazdy betlejemskie pozwalają dają szerokie możliwości aranżacyjne, pasujące do różnych stylów. Miniaturowe okazy możemy ustawić w centralnym punkcie stołu lub pojedynczymi gałązkami ozdobić talerze. Jednak bez względu na rodzaj dekoracji sprawimy, że goście będą zachwyceni i urzeczeni nie tylko bogactwem potraw, ale przede wszystkim pięknem dekoracji. Poinsecje zestawione ze srebrem, świecami i elegancką porcelaną uczynią stół bardziej wytwornym. Z kolei połączone z szyszkami i gałązkami podkreślają jego prostotę i naturalność. Bogata kolorystyka poinsecji pozwala wykreować dowolny styl. Kremowa poinsecja, śnieżnobiała, czerwona, łososiowa, intensywnie lub delikatnie różowa – każda z nich dobrze się zaprezentuje na świątecznym stole.

dekoracje

fot. dekoracje

dekoracje

fot. dekoracje

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)