Programy do projektowania mebli nie tylko dla profesjonalistów

CAD Kucnie - projektowanie

Oprogramowanie do projektowania mebli, niegdyś dostępne tylko dla projektantów, dziś stało się narzędziem powszechnego użytku. Darmowy program do projektowania mebli 3D jest zwykle naprawdę intuicyjny i prosty w użyciu, przez co wielu sprzedawców korzysta z podobnych aplikacji na swoich stronach internetowych. Użytkownik w mgnieniu oka zwizualizuje najnowszą kolekcję mebli, drzwi czy podłóg, umieszczając je w przestrzeni wykreowanej na wzór własnego domu lub mieszkania.

Kiedy przyda się darmowy program do projektowania mebli?

Nie każdy ma dobrze rozwiniętą zdolność postrzegania przestrzennego oraz potrafi wyobrazić sobie rozwiązanie proponowane przez projektanta. Program do projektowania mebli 3D usprawnia proces projektowania, a także pomaga w podjęciu kluczowych decyzji przez klienta.

Projektanci wnętrz zgodnie twierdzą, że najwięcej problemów przysparza aranżacja kuchni i łazienki. W kuchni bardzo ważna jest ergonomia wynikająca z odpowiedniego rozmieszczenia poszczególnych urządzeń i sprzętów AGD. Nie dziwi więc to, jak popularne stają się obecnie ogólnodostępne programy do projektowania mebli. Czynności wykonywane podczas przygotowywania posiłków warto uporządkować, aby zaoszczędzić w przyszłości sporo czasu i energii. Funkcjonalny ciąg kuchenny oraz dobrze dopasowane meble kuchenne sprawią, że przygotowywanie posiłków dla najbliższych stanie się prawdziwą przyjemnością.

Producenci mebli kuchennych coraz częściej zapraszają do współpracy programistów i twórców wizualizacji. Dobrze opracowany program do projektowania mebli online umożliwiający aranżację pomieszczeń przy pomocy mebli i sprzętów różnych firm skutecznie zachęca do skorzystania z konkretnych ofert.

Program do projektowania mebli - PRO100

fot. Program do projektowania mebli – PRO100

Nowoczesny  program do projektowania mebli – darmowy i praktyczny

Darmowy program do projektowania mebli oraz wnętrz przeznaczony do użytku niekomercyjnego może być mniej lub bardziej rozbudowany. Najpopularniejsze, a przy tym dość zaawansowane narzędzia to choćby Pro100, Kitchen Draw i Power Net+. Być może wymagają od użytkownika nieco więcej zaangażowania, jak również czasu na zapoznanie się z interfejsem, ale pozwalają za to na wykreowanie naprawdę ciekawych wizualizacji.

Kitchen Draw - program do projektowania mebli

fot. Kitchen Draw – program do projektowania mebli

Mniej cierpliwym możemy polecić nieco prostsze w obsłudze bezpłatne programy do projektowania mebli takie jak: ALNO Kitchen Planner, Sweet Home 3D. Warty uwagi jest także IKEA Kitchen Planner, program do projektowania mebli online przygotowany przez samego producenta ze Szwecji.

Darmowy program do projektowania mebli 3D do kuchni pozwala zwykle na operowanie obiektami o standardowych, rynkowych wymiarach w przestrzeni określonej indywidualnie przez użytkownika. Należy jednak zachować ostrożność, zabierając się za samodzielne projektowanie mebli – program darmowy może zawierać błędy, a jego użycie nie gwarantuje, że wygenerowane wnętrza uda się idealnie odzwierciedlić w rzeczywistości.

Darmowy program do projektowania - IKEA Home Planner

fot. Darmowy program do projektowania – IKEA Home Planner

Projektowanie mebli – program czy pomoc specjalisty?

Choć samodzielne projektowanie mebli według schematów funkcjonalnych jest możliwe, zdecydowanie warto poprosić o pomoc fachowca. Dobry architekt potrafi zaprojektować doskonałe wnętrze, a także meble niedostępne w sprzedaży, indywidualnie dobrane do potrzeb klienta, a przede wszystkim wie, jak rozplanować przestrzeń, by w danym pomieszczeniu mieszkało się wygodnie i komfortowo.

Sprzedawcy mebli coraz częściej zatrudniają projektantów wnętrz w roli doradców klienta. Niestety jego praca na takim stanowisku polega zwykle na obsłudze identycznego narzędzia do wizualizacji wnętrz, który oferują internautom na swojej stronie internetowej. Tymczasem darmowy program do projektowania mebli 3D powinno się traktować raczej jedynie jako wskazówkę pomagającą zwizualizować pomysł, który powstał w naszej głowie, bazę do dalszej pracy.

Sending
Ocena artykułu
1.31 (16 głosy)