Świąteczne inspiracje z poinsecją w roli głównej

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

Z myślą o nadchodzących świętach organizacja Stars for Europe, zrzeszająca producentów gwiazdy betlejemskiej, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, przygotowała w Instytucie Sztuki Współczesnej w Londynie wystawę z kompozycjami bożonarodzeniowymi z gwiazdą betlejemską.

W projekcie wzięło udział siedmiu wybitnych florystów z Wielkiej Brytanii, którzy przygotowali aranżacje w pięciu odmiennych stylach. Dzięki wszechstronności poinsecji, każda kompozycja zyskała oryginalny charakter.

Nowoczesne święta
Mark Upton wraz z Charlotte Denton z firmy The Urban Flower Firm (Tuff) przygotowali nowoczesną aranżacje, w której krwistoczerwone kwiaty doskonale kontrastują z białym, porcelanowym serwisem. Szklane wazoniki w kształcie żarówek oraz przezroczyste krzesła podkreślają nowoczesny charakter kompozycji. Dodatkowym akcentem dekoracyjnym prezentowanego stołu są miniaturowe poinsecje w czerwonych, szklanych wazonikach zestawione z szyszkami o srebrno-metalicznym połysku. Floryści zadbali także o ozdobę kominka, na którym prezentują się czerwone gwiazdy betlejemskie, umieszczone w osłonkach o lustrzanych ściankach

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

Święta z nutą chabby chic
Florystki Athena Duncan oraz Mairead Curtin z atelier florystycznego Rebel Rebel przygotowały aranżację w ciepłych, jesiennych kolorach. Niebieskie krzesła i blat stołu w stylu chabby chic zestawiły z poinsecjami oraz sezonowymi kwiatami w odcieniach kremu i bladego różu. Prócz ciekawej dekoracji stołu, artystki udekorowały krzesła kaskadami kwiatów. Nie zabrakło także złotych akcentów w postaci wysokiego świecznika ustawionego na środku stołu oraz kilku mniejszych rozświetlających całą kompozycję.

Dekoracje świąteczne

Przeczytaj: Bacopa i bidens

fot. Dekoracje świąteczne

Zakręcone święta
Jeden z najbardziej znanych brytyjskich florystów Simon J Lycett swoim projektem dosłownie wywrócił do góry nogami. Świerkową choinkę postawił na „głowie” i udekorował ją czerwonymi, kremowymi i jasnoróżowymi poinsecjami. Całość tej ciekawej i zabawnej kompozycji dopełniają cukierki, bombki oraz plastikowe ozdoby utrzymane w jaskrawych kolorach. Ponadto u podnóża choinki ułożono mini poinsecję w srebrnych wazonikach.

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

Białe święta
Ian Lloyd, który został okrzyknięty jednym z dziesięciu najlepszych florystów w kraju, przygotował niezwykle wytworną aranżację. Florysta połączył kremowe poinsecje z jasną zastawą, srebrnymi i szklanymi dekoracjami świątecznymi w postaci świeczników i bombek w kształcie serca. Szyk kompozycji nadają poinsecje umieszczone w lustrzanych, ozdobionych diamencikami osłonkach oraz majestatyczna kula z kremowymi poinsecjami wyeksponowana na wysokim ozdobnym stojaku.

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

Święta w stylu vintage
Znana i ceniona na całym świecie florystka oraz autorka książek o tematyce florystycznej Paula Pryke, stworzyła typowo bożonarodzeniową kompozycję. Czerwone gałązki w wysokim, szklanym wazonie, zostały ozdobione jarzębiną, bombkami oraz szklanymi lampionikami. U podnóża kompozycji umieszczono wieniec czerwonych poinsecji, świeczników oraz małych, ozdobnych jabłuszek. Florystka dodała również kilka złotych akcentów w postaci obrusu, bombek oraz talerzy.

Dekoracje świąteczne

fot. Dekoracje świąteczne

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)