Światło wyjęte z cylindra

świeczniki

fot. świeczniki

Niczym magik ubrany w wytworny smoking wyciągał z cylindra na oczach zdumionej publiczności z cylindra królika, tak duńska marka MENU wyciąga z Cylindra otulające ciepłem, budujące przytulny nastrój światło.

Ludzkie umiłowanie do zamykania światła w najprzeróżniejszych formach to jedna z cech charakterystycznych MENU, ambasadora wdzięku i piękna. Projektanci marki MENU jak mało kto rozumieją fakt, że dzięki budowanemu przez dekoracyjne dodatki sugestywnemu i przytulnemu nastrojowi można poprawić ludzkie istnienie. Zmienić „szarą” codzienność w pełną emocji i przeżyć przygodę zwaną życiem. Takie właśnie wrażenia stają u podstawy niezwykłego świecznika Cylinder. Z prawdziwym cylindrem wiąże go wiele – jak wspomnieliśmy – wypływające zeń światło, jest niczym królik dobywany z zakamarków kapelusza prestidigitatora. Cylindryczna, podłużna bryła szklanego świecznika mierzy aż 29 centymetrów wysokości. Rozbita jest stalowym pierścieniem, w którym ukryta jest podstawka na świecę. Efekt jest niezwykły, gdyż pierścień zdaje się wisieć w powietrzu, mocowany na szklanej podstawie świecznika. Co zjawiskowe, pierścień kojarzyć się może z rondem cylindra lewitującego nad stołem. MENU tworzy w ten sposób magiczną rzeczywistość, jak przystało na prawdziwego czarodzieja nastroju.
Świecznik Cylinder (link) ma dwie romantyczne odsłony. Minimalistyczna i bardzo prosta konstrukcja wykonana jest z przezroczystego szkła i stali szlachetnej. Druga wersja pobudza wyobraźnię za sprawą pięknych, baśniowo-roślinnych ornamentów wijących się na mrożonym szkle. Zamknięte w takiej mlecznobiałej przestrzeni światło będzie rzucać na ściany malownicze cienie. Efekt będzie taki, że wyobraźnia przeniesie w światy elfickich sag, rycerskich miłości i rzeczywistości zza mgły, w której może zdarzyć się każdy cud. Bo MENU potrafi, jak powiedzieliśmy, odmieniać codzienność w taki sposób, że każda chwila przepojona jest pozytywnie kreowanymi emocjami.
Stworzone przez niezwykle kreatywną projektantkę Pil Bredahl świeczniki Cylinder można aranżować na dwa sposoby. Zarówno wysoka, jak i niska tuba świecznika mogą pełnić funkcję podstawy bądź przestrzeni, w której znajdzie się światło – mały tealight lub spora świeca. 12 centymetrowa średnica Cylindra pozwala na najróżnorodniejsze aranżacje z białych lub kolorowych świec.
Światło dobywane z maestrią i gustem ze świecznika Cylinder marki MENU może zagościć w każdym domu, jako prezent, który poruszy serca, zmysły i wyobraźnię.

Wpatrzony w cienie rzucane przez światło zamknięte w świeczniku Cylinder marki MENU sklep www.smakprostoty.pl kontempluje magię wieczoru.

Przeczytaj również: Kolorowe sypialnie
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)