Wnętrza w kolorach natury

pokój dziecięcy

fot. pokój dziecięcy

Ponadczasowy urok barw natury i kolorów ziemi można odnaleźć w jesiennym trendzie Basic Beliefs, stworzonym przez markę Dulux®. Wnętrza zaaranżowane w tym stylu pozwalają na prawdziwe wyciszenie i odpoczynek w rodzinnej atmosferze. Neutralność oraz prosta elegancja tej kolorystyki sprawdzają się zarówno w dużych jak i małych pomieszczeniach.

Zobacz również: Włoskie meble w Le Pukka!

SPOKÓJ W BARWACH NATURY – Kinga Śliwa, architekt wnętrz
Przestrzeń mieszkalna staje się dla wielu współczesnych użytkowników schronieniem i ostoją, miejscem gdzie prawdziwe wartości, prostota i autentyczność stają się ważnym wyznacznikiem w kształtowaniu wnętrza. Paleta kolorów Basic Beliefs przywołuje skojarzenia z trwałym i ponadczasowym urokiem naturalnych materiałów, które z upływem lat nabierają szlachetności, zachwycają nieprzemijającym pięknem.

salon

Przeczytaj: Stalowy poza-czas

fot. salon

Wśród stonowanych zieleni, brązów, pastelowych, spokojnych odcieni różu, można odnaleźć klimat przyjazny budowaniu ciepłej, domowej atmosfery, otoczenie bliskie trwałym rodzinnym wartościom, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Wprowadzenie bladych błękitów i fioletów, inspirowanych przejrzystym powietrzem, wodą, kolorystyką polnych kwiatów, idealnie podkreśla ciepłą tonację drewna, naturalnych kamieni, lnianych tkanin czy dodatków ceramicznych. Ponadto jasne, pastelowe barwy optycznie powiększają pomieszczenia i pozwalają kształtować ich proporcje. Jest to niezwykle ważne przy doborze kolorystyki ścian w przestrzeni wielofunkcyjnej, bliskiej współczesnym rodzinom, ze względu na możliwość wspólnego spędzania czasu, np. podczas odpoczynku w salonie i przygotowywania posiłków w kuchni. Połączenie pokoju dziennego z kuchnią, częścią przedpokoju lub z gabinetem, inspiruje do łączenia kilku harmonijnych barw, które podkreślą różnorodne elementy wyposażenia.

Również w mieszkaniach o mniejszym metrażu, gdzie jedna przestrzeń musi spełniać różne funkcje, konieczne jest świadome zaplanowanie zmienności układu pomieszczenia w czasie, w zależności od potrzeb. Nie należy wydzielać za wszelką cenę maleńkich pokoików, lecz zostawić otwartą przestrzeń, w której podziały stworzy odpowiednia gra światła i zestawienia kolorystyczne ścian.

We wnętrzach w kolorystyce Basic Beliefs istotne znaczenie odgrywają oryginalne drewniane meble, etniczne, kolonialne, nawiązujące do folkloru, sprawdzone przez lata i odwołujące się do tradycji. Wygoda i funkcjonalność, połączone z naturalną kolorystyką idealnie odpowiadają na potrzeby osób, dla których ponadczasowe, ekologiczne, przyjazne środowisku wartości stanowią przedmiot zadowolenia. Zmiana wizerunku wnętrza poprzez wprowadzenie palety kolorów Basic Beliefs przynosi efekt ocieplenia, sprawia że staje się ono przytulne i kojące.

Wnętrze w kolorach ziemi
Spokojne barwy Basic Beliefs przywołują na myśl kolory ziemi. Tak harmonijnie dobrane odcienie nadają się praktycznie do każdego wnętrza. Ich neutralność i prosta elegancja sprawdzają się zarazem w dużych jak i małych pomieszczeniach. Można je podkreślić meblami i dodatkami wykonanymi z naturalnych, niebarwionych materiałów.

Autorem trendu jest zespół ColourFutures™, czyli grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki. W skład zespołu wchodzą również specjaliści z firmy AkzoNobel – producenta farb marki Dulux®.

Zespół ColourFutures™ każdego roku, na podstawie obserwacji globalnych zmian w stylach życia, kulturze, sztuce, architekturze, wzornictwie i modzie, określa pięć głównych Trendów Kolorystycznych oraz Kolor Roku – barwę wiodącą w nadchodzącym roku.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)