Wodna sonata ze szkła, tworzywa i stali

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Współczesny styl wyposażania kuchni podpowiada ciekawą alternatywę – smukłe, przejrzyste, natchnione naturą bryły stają się doskonałą inspiracją dla kuchennych akcesoriów, które, poza tym, że są użyteczne, mają też pełnić funkcję ozdobną.

Przybieranie kuchni w odmienione formy tego, co od lat znane, jest domeną, między innymi, włoskiej marki Bugatti. Jej najnowsza linia produktów nosi nazwę Acqua – „woda”, bo nią właśnie inspirowane są zdobienia hermetycznych pojemników na sypkie produkty, stojaka na ręczniki, zestawu do przypraw oraz kształt serwetnika, który kojarzy się ze spływającą z wysokości wodą, czy wręcz szumiącym wodospadem.

Seria Acqua została stworzona ze stali, hartowanego szkła i białego bądź imitującego barwę stali tworzywa sztucznego. Znamienny jest dobór czystych, chłodnych barw, za sprawą których kuchnia staje się sterylna i bardziej przestrzenna. Przezroczystość form serii Acqua wywołuje też poczucie lekkości i dystynkcji.

Cechą charakterystyczną linii jest dwojako prezentowana kropla wody – stanowiąca tu element ozdobny. Hermetyczne pojemniki (link) i czteroczęściowego zestaw do przypraw, mają na wieczkach krople zastygłe tak, jak na liściach, zaraz po deszczu – krople są nabrzmiałe, kuliste, sprawiają wrażenie majestatycznych w swoim bezruchu. Z kolei stojak na ręczniki (link), którego potężną, stalową sylwetkę dzieli drewniany trzpień, zwieńczony jest kształtem przypominającym rozpryskującą się właśnie kroplę wody. Stalowe wieczko stojaka na ręczniki kojarzy się z taflą wody, na którą spada przed momentem kropla deszczu.

Jeszcze inne skojarzenia budzi trzecia wariacja na temat wody – stalowy serwetnik (link) Acqua skonstruowany jest tak, że przypomina ścianę wodospadu lub przekrój kropli, która rozbiła się o lustrzaną powierzchnię stali.
Włoska marka Bugatti z upodobaniem wyposaża kuchnię w sprzęt inspirowany naturą, gdyż pomaga to współczesnemu człowiekowi oderwać się na moment od pośpiechu świata. Inspirowana płynnością wody linia dodatków Acqua zauroczy wielbicieli form obłych i płynnych, zatrzymanych na moment w stali, tworzywie sztucznymi i szkle.

Sklep www.smakprostoty.pl, gustujący w krystalicznej przejrzystości nowoczesnych form, wyposaża kuchnię w akcesoria z linii Acqua włoskiej marki Bugatti.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)