Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

fot. Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

Wśród całej zróżnicowanej palety barw, szary jest odbierany jako nudny i nieciekawy. Ten kolor, umiejętnie wykorzystany, ma potencjał do stworzenia niezwykle eleganckiej aranżacji. Spokojne, stonowane i harmonijne wnętrze staje się tłem do pokreślenia pięknej linii wzorniczej nowoczesnych sprzętów.

Szary daje duże możliwości do kolorystycznych eksperymentów – umiejętnie przełamany drobnym akcentem mocnego i wyrazistego koloru: różu czy żółcieni zyskuje dodatkową głębię. Doskonałym uzupełnieniem jest czerń i biel, która tworzy elegancką grę klasycznych tonów. Zaletą takiej aranżacji jest wyeksponowanie kształtów. Gładkie płaszczyzny elementów dekoracyjnych, proste linie podstawowych mebli – sof, foteli i stolika sprawią, że wnętrze będzie przestronne i uporządkowane, a kompozycja harmonijna.

Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

fot. Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

Duże, minimalistyczne przestrzenie niejednokrotnie wymagają niestandardowych rozwiązań. Elegancka kompozycja powinna być dopracowana w każdym szczególe, włączając w to także instalacje. Grzejniki z grupy ELEGANTE DESIGN firmy Instal-Projekt to propozycja dla tych, którzy cenią sobie wyszukane wzornictwo. Prosta forma modeli INVENTIO i INDIVI NEW z dużymi ekranami grzewczymi sprawia, że grzejniki dyskretnie ukrywają swoją funkcję. Dobór odpowiedniego ekranu w postaci czarnej szyby, lustra czy fotografii sprawia, że modele nie tylko ukrywają swoje przeznaczenie, ale także są elementem dekorującym pomieszczenie.

Grzejniki w odpowiednio dobranej, wysokiej mocy i wydajności są w stanie dostarczyć ciepło nawet dużym pomieszczeniom o dużym metrażu. Podczas wykańczania operacji należy jednak pamiętać, żeby „ocieplić” wystrój wnętrza i

Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

fot. Zrobiony na szaro – nowoczesny salon

złagodzić wrażenie chłodu, który wprowadzają dość duże, gładkie płaszczyzny – ściany, podłogi i grzejnik. Można zdecydować się na dywan o ciekawej fakturze, poduszki w intensywnych kolorach i okno zaaranżowane prostą zasłoną w neutralnym kolorze. Dodatki te sprawią, że surowe powierzchnie nabiorą miękkości i staną się przytulne, nie tracąc przy tym na elegancji.

Szary kolor przywodzi na myśl szlachetność srebra. Salon urządzony w tych tonacjach pozwoli wypocząć po dniu pełnym bodźców. Proste formy oraz harmonijne połączenia barw i kształtów daje gwarancję relaksu, a tego właśnie oczekujemy od salonu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)