X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Garderoba dla fashionistki

wieszaki
Marylin Monroe śpiewała kiedyś, że „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety”… Czasy się zmieniły, przeciętna zasobność portfela także, dlatego wiele kobiet znalazło mniej elitarnych „przyjaciół”, na przykład w popularnych sieciówkach odzieżowych. Właśnie dlatego szafy płci pięknej pękają w szwach, a z drugiej strony kobiety wciąż nie mają się w co ubrać. Jest jednak na to rozwiązanie. Trzeba wyeksponować ubrania tak, aby było je lepiej widać i łatwiej można było je ze sobą zestawić. W tym celu warto zainwestować w przenośną garderobę!


Wśród garderób przenośnych można wybierać pomiędzy ruchomymi – na kółkach – albo stojącymi. Jednak oba modele można dowolnie przestawiać w obszarze mieszkania, bo nieobciążone ubraniami są dość lekkie. Co więcej na większe wyjścia lub przed ważnymi okazjami – można je ustawić w centrum salonu i poręcznie kompletować super zestawy, a po zakończeniu po prostu odstawić w mniej widoczne miejsce.

Zakup nie „na oko”
Przygotowując się do kupna garderoby najpierw należy zmierzyć ilość powierzchni, jaka zostanie na nią przeznaczona. Każda ma bowiem określoną wysokość i głębokość. Garderoby stojące mają przeważnie stałą wielkość. Te na kółkach są regulowane i mogą dostosować się do wymiaru wolnej przestrzeni. – Większość garderób ruchomych ma regulowaną wysokość i szerokość. Szerokości garderób zaczynają się już od 70-75 cm i można je zwiększać zazwyczaj do metra, natomiast ich wysokość można regulować aż do prawie 2 metrów – mówi Dorota Kucharska, ekspert ds. garderób w Kuchinox.
wieszaki

Ciężar na miarę
Kupując garderobę trzeba wziąć pod uwagę ciężar, jaki może ona maksymalnie udźwignąć. Każdy producent podaje na etykiecie produkcyjnej lub opakowaniu maksymalny udźwig drążków i półek garderoby. Minimalne obciążenie dla najmniejszych stendrów na kółkach to 10 kg, maksymalne to ok. 20 kg. Jeżeli garderoba składa się z dwóch bliźniaczych drążków, łącznie może dźwignąć ciężar 40 kg, więc przyda się do ciężkich, zimowych płaszczy czy kurtek.

Ważne przeznaczenie
W zależności od tego czy uporządkowania potrzebują ubrania wiszące na wieszakach czy też buty lub walizki, można wybierać między różnymi typami garderób. Standardowe z drążkami będą odpowiednie do ciuchów wiszących, natomiast stojące z półkami przydadzą się na buty i walizki. „Producenci starają się też połączyć te dwie funkcjonalności w jednej garderobie – i tak powstały stendry ruchome, które mają dodatkowe półki na buty czy kapelusze. Taką garderobą w asortymencie Kuchinox jest Marcus" – mówi Dorota Kucharska.

Garderoby to rzecz niezwykle przydatna, szczególnie kobietom, które zawsze „nie mają się w co ubrać”. Eksponując ubrania tak, by wszystkie dokładnie widzieć i łatwiej zestawiać ze sobą, problem braku odzieży zniknie, a zestawy mogą okazać się bardziej przemyślane i ciekawsze.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Do sypialni
2013-07-26 11:37:15
Tagi do artykułu: szafy | garderoby | Kuchinox
 
Powiązane galerie:
Galeria Szafy Szafy Galeria Sypialnie Sypialnie    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Jak zbudować garderobę?

półki i wieszaki
Garderoba to dla wielu z nas magiczne pomieszczenie. Jednym kojarzy się z niebywałym luksusem, inni widzą w niej tylko miejsce na ubrania, których już nigdy nie włożą.

Planując zagospodarowanie przestrzeni, mającej stać się garderobą, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach..

Gentelman dobrze poukładany

garderoby
Schludny, elegancki wygląd mężczyzny w dużej mierze zależy od właściwego doboru garderoby oraz odpowiedniej dbałości o nią, zwłaszcza o jej najważniejsze elementy – koszule, krawaty i paski. Przy odpowiednim doborze i kompletacji wnętrza zabudowy czy szafy, znajdziemy miejsce na wszystko, także na te mniejsze części garderoby (krawaty i paski) oraz ubrania najbardziej narażone na gniecenie się (koszule).

Garderoba w wielkim mieście - zabudowy warte każdej kobiety

garderoba
W każdym domu potrzeba dużo miejsca na ubrania, buty i dodatki, które chcielibyśmy utrzymać w porządku. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest garderoba, w której schowamy nie tylko potrzebne, na co dzień rzeczy, ale także paski, torebki i krawaty. Przestronna garderoba to marzenie każdej kobiety. Firma Komandor w swojej ofercie posiada szeroką gamę nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, które spełniają to marzenie i pozwalają aranżować przestrzeń mieszkalną, według własnych potrzeb.

Nowe akcesoria do szafy

Wieszak na spodnie
Przed nami wiosenne porządki. Czas, w którym – jak co roku – będziemy się zastanawiać, w jaki sposób zaprowadzić ład w naszych ubraniach. Jak je najlepiej posortować, aby nie szukać godzinami właściwej bluzki lub paska? Pomóc nam może w tym nowe wyposażenie do zagospodarowania szafy wnękowej i garderoby. Długoletni staż oraz doświadczenie firmy Komandor zaowocowały opracowaniem nowatorskich rozwiązań w tym zakresie...