X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Kuchnia olśniewająca waniliowo-orzechowym designem

kuchnia
Z biegiem czasu wszystko się zmienia. Z roku na rok, coraz to inne motywy inspirują projektantów wnętrz. To co kiedyś było niemodne czy nieatrakcyjne nagle staje się hitem i wyznacznikiem mody. W tym sezonie nasza kuchnia olśniewa waniliowo-orzechowym designem. Dzięki tej kompozycji będzie przytulna, a wypełniona pięknymi zapachami sprawi, że stanie się miejscem rodzinnych spotkań, swoistym sercem domu.


Jeszcze niedawno jasne kolory mebli kuchennych były uważane za zbyt chłodne i dawały wrażenie sterylności. Dziś tego typu odcienie biją rekordy popularności, a w połączeniu z korpusami w kolorze drewna nadają pomieszczeniu przyjazny wygląd. W kuchni zazwyczaj szukamy kompromisu między przestrzenią a funkcjonalnością. Taka też jest kuchnia Primo, którą w swej ofercie ma sklep internetowy www.extrapunkt.pl. Pozwala na uzyskanie ergonomicznego wnętrza oraz daje możliwości dowolnej rozbudowy. A połączenie z czekoladowymi i beżowymi dodatkami w postaci takich akcesoriów jak:świeczki, ściereczki czy fikuśne doniczki sprawi, że wnętrze twojej kuchni będzie bardziej przytulne i właśnie do niego przeniesie się całe życie rodzinne.Nie tylko kolor mebli jest ważny w naszym domowym królestwie. Należy zwrócić uwagę na odcień ścian. Mówi się często o psychologicznym oddziaływaniu kolorów czyli ich postrzeganiu intuicyjnym. W otoczeniu jednych barw czujemy się lepiej, a w innych gorzej, każda wywołuje w nas jakieś skojarzenie. Pomimo tego, iż do naszej propozycji zestawu meblowego pasuje większość kolorów, musimy pamiętać o kilku ważnych zależnościach:
- jeśli posiadasz małą kuchnie, skoncentruj się na jasnych bądź pastelowych kolorach rozświetlających wnętrze; dotyczy to również pomieszczeń zlokalizowanych od strony północnej gdzie nasłonecznienie jest niewielkie. w
- przypadku dużej kuchni, oraz tej położonej od strony południowej, możesz pozwolić sobie na odważne, intensywne barwy.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kuchenne
2011-07-25 13:25:19
Tagi do artykułu: kuchnie | meble kuchenne
 
Powiązane galerie:
Galeria Kuchnie Kuchnie      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Zabudowa kuchni

kuchnia
Kuchnia jest sercem każdego domu. Dlatego z taką dbałością ją urządzamy - musi być praktyczna, funkcjonalna, wygodna, ale przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb. W takich wnętrzach nie ma miejsca na niepotrzebne sprzęty. Wszystko jest pochowane i jak najmniej widoczne. Tyczy się to także podstawowych sprzętów kuchennych, tj. piec, zmywarka, lodówka. Dlatego co raz więcej ludzi stawia na kuchnie będące w zabudowie.

Kuchnia otwarta, czy zamknięta?

kuchnia otwarta
Każdy, kto jest na etapie planowania aranżacji tego ważnego pomieszczenia, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, które rozwiązanie jest dla niego korzystniejsze – kuchnia zamknięta czy łączona z salonem? Jakimi jednak kryteriami powinniśmy się kierować?

Ponadczasowa, biała kuchnia

kuchnia biała
Od czasów CocoChanel aż po dzień dzisiejszy kolory biały i czarny stanowiły uniwersalny i ponadczasowy kanon, który sprawdzi się zawsze i wszędzie. Teraz także i w … kuchni, która podobnie jak nasze codzienne stroje, powinna być zarówno wygodna, jak i uniwersalna...

Kuchnia na życzenie

Kuchnia Detroit
W XXI wieku kuchnia zdaje się wracać do łask. Nie kojarzy się już z wiecznym posterunkiem gospodyni domowej. Dzisiaj to centrum spotkań z przyjaciółmi, miejsce wspólnych przygód kulinarnych, którego odpowiedni wygląd coraz częściej staje się kwestią prestiżu...