Deska-kameleon

deska do krojenia

fot. deska do krojenia

Raz staje się centralnym punktem przedstawienia zwanego „śniadaniem”, raz wtapia się w kuchenną lub jadalnianą rzeczywistość. Raz jest uzbrojona po zęby, raz sprawia wrażenie zupełnie bezbronnej.

Różnorodne, pomysłowe, stworzone z bardzo pięknego drewna bukowego w kolorze czereśni lub wenge deski do krojenia Bugatti to prawdziwe kameleony. Zmieniają swoją naturę z racji właściwości, które im nadano. Są deskami dwustronnymi – z jednej mają specjalne wycięcia – rowki, w które wpadają okruchy krojonego na nich pieczywa, lub do których ścieka sok z mięsa lub warzyw. Druga strona deski Bugatti jest idealnie gładka – stanowi superstabilną podporę dla krojonych warzyw, owoców, serów, wędlin itp.

Bugatti stworzyło kilka typów desek o podwójnym, janusowym obliczu. Jeden z modeli, projektu Uficcio Tecnico Bugatti, przeznaczony jest do krojenia pieczywa z jednej, a wszelkich innych produktów z drugiej strony. Ta dwustronna deska (link) posiada dwa stalowe uchwyty, dzięki którym może funkcjonować jako wygodna taco-patera na pieczywo, czy sery. Uchwyty pozwalają też zawiesić ją na ścianie. Deska posiada zmyślne schowki, w których kryją się dwa kute, stalowe noże – do krojenia pieczywa (nóż z tradycyjną „piłą”) i ostry, poręczny nóż do wędlin.

deska do krojenia

fot. deska do krojenia

Dla entuzjastów śniadań i wędlin Bugatti proponuje deskę w kształcie szynki. Dwustronna deska (link) w kształcie szynki posiada specjalne wgłębienia oraz po obu stronach zmyślnie schowane noże do pieczywa i wędlin. Ta deska jest bardzo wygodna w użyciu również wtedy, gdy często kroi się duże porcje mięsa. Co zabawne, deska-szynka do złudzenia przypomina kreskówkowe szynki znane z kreskówki o rodzinie Flinstonów.

deska do krojenia

Przeczytaj również: Pustynna burza

fot. deska do krojenia

I trzecia – deska w kształcie jabłka, odwieczny „zakazany owoc”, dzieło Virgilio Bugatti, kryje w sobie aż trzy kute, specjalistyczne noże do serów twardych, miękkich, podpuszczkowych i pleśniowych. Noże umieszczone są w wysuwanej z potężnej i wysokiej deski szuflady. Rozsuwana deska (link) z trzema nożami to prawdziwy zestaw entuzjasty serów.

Bugatti wyposaża swoje deski w dwa typy noży – Ergo i Diamant, które różnią się konstrukcją rękojeści. Ergo jest proste, futurystyczne, Diamant profilowane, bardziej klasyczne.
Wszystkie deski stworzone zostały z wysokiej jakości twardego i odpornego na czynniki zewnętrzne lakierowanego drewna bukowego. Dostojeństwa tym potężnym, masywnym deskom nadaje zdobiące je logo znanej na całym świecie marki Bugatti.

Krojąc na wytwornym, bukowym drewnie desek Bugatti, sklep www.smakprostoty.pl fascynuje się pomysłowymi kształtami i wielofunkcyjnością pomysłów włoskich designerów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)