Do jakiego typu użytkowników łazienki należysz?

Krótka analiza preferencji oraz sposobu korzystania z łazienki pozwala podzielić użytkowników na 3 grupy: łazienkowych koneserów, wiecznie zabieganych aktywnych zwolenników krótkich kąpieli pod prysznicem oraz członków rodzin, gdzie z jednej łazienki korzystają zarówno maluchy, jak i osoby starsze.

Wiele spraw w naszym życiu od dokonywanych przez nas wyborów. Wszyscy podejmujemy decyzje dotyczące stroju, stylu życia, spraw osobistych i zawodowych, wyboru miejsca zamieszkania oraz sposobu jego wyposażenia. Współczesna architektura wnętrz daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni i umożliwia harmonijne połączenie komfortu oraz funkcjonalności z elementami wyposażenia dostosowanymi do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Tworząc projekty łazienek architekci biorą pod uwagę sytuację rodzinną inwestora, jego wiek, stan zdrowia, rodzaj aktywności zawodowej a także jego gust i upodobania estetyczne. Czym charakteryzują się poszczególne grupy użytkowników i jaki rodzaj aranżacji strefy prysznicowej preferują konkretne osoby dowiecie się Państwo z przygotowanej przez nas analizy.

łazienka

Przeczytaj: Schodami do góry

fot. łazienka

Łazienkowy koneser: w poszukiwaniu relaksu i odprężenia
Wielu z nas chcąc zregenerować umysł i ciało po ciężkim dniu chętnie spędza pod prysznicem dłuższą chwilę rozkoszując się dobroczynnym działaniem strumienia gorącej wody. Dla zwolenników odprężających kąpieli łazienka stanowi miejsce relaksu i wypoczynku. Stylowa aranżacja wnętrza jest dla nich równie ważna jak komfort, nowoczesny design, szlachetne materiały oraz kolorystyczna spójność.

Unikalną, intymną atmosferę w łazienkowym wnętrzu pomagają stworzyć dostępne w 12 naturalnych matowych barwach kolekcji Coordinated Colours emaliowane powierzchnie prysznicowe firmy Kaldewei. Zabudowane w płaszczyźnie podłogi superpłaskie brodziki takie jak np. model Conoflat, można harmonijnie łączyć z powierzchniami wykonanymi z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Klienci mają do wyboru kilka matowych odcieni beżu, brązu oraz szarości np. delikatny kremowy Seashell, szary Oyster lub głęboki czarny Lava.

Aktywny i zabiegany obywatel świata: kąpiel w ekspresowym tempie

łazienka

fot. łazienka

Zobacz również: A za oknem wiosna!

Krótka kąpiel przed wyjściem do pracy albo zaraz po intensywnym treningu: osoby aktywne często biorą prysznic nawet kilka razy dziennie. Nadmiar zajęć powoduje, że brakuje im czasu na dłuższą kąpiel. Ten typ użytkowników koncentruje się przede wszystkim na funkcjonalnych aspektach przestrzeni łazienkowej. Takie osoby preferują trwałe i łatwe w pielęgnacji elementy wyposażenia. Doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych miłośników kąpieli jest emaliowana powierzchnia prysznicowa Xetis wykonana z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Przeniesienie technicznych elementów odpływu z obszaru brodzika na ścianę powoduje, że strefa prysznica wygląda nowocześnie i elegancko, a do tego łatwo utrzymać ją w czystości. Dla wyjątkowo zabieganych klientów Kaldewei ma w ofercie brodziki oraz emaliowane powierzchnie prysznicowe z powłoką uszlachetnioną, która zapobiega osadzaniu się kamienia oraz brudu. Gładka, pozbawiona porów powierzchnia emalii wysycha w kilka minut, jest trwała i odporna na uszkodzenia. Dzięki temu produkty Kaldewei wciąż wyglądają tak efektownie jak w dniu zakupu. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem marki Kaldewei jest 30 lat gwarancji na wszystkie wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe ze stali emaliowanej.

Łazienka zarówno dla malucha, jak i osoby starszej: swoboda i bezpieczeństwo pod prysznicem w każdym wieku

łazienka

fot. łazienka

W wielu domach z jednej łazienki korzysta kilku użytkowników w różnym wieku. Idealnym rozwiązaniem dla takiej rodziny są emaliowane powierzchnie prysznicowe. Kaldewei w swojej ofercie posiada bogatą paletę rozmiarów, także w największych formatach XXL. Dlatego nawet wielkość 150×150 cm przy brodziku Superplan Plus nie jest problemem. Wspólna kąpiel z dziećmi na takiej przestrzeni to sama przyjemność. Dla zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników prysznica oraz seniorów Kaldewei oferuje emaliowane powierzchnie prysznicowe z wykończeniem przeciwpoślizgowym nowej generacji Kaldewei Secure Plus. Łatwe wejście i wyjście spod prysznica osobom starszym umożliwia bezprogowe zabudowanie powierzchni prysznicowej w płaszczyźnie podłogi.

Nieważne, do której z trzech grup użytkowników należysz: dzięki szerokiej gamie i wysokiej jakości emaliowanym powierzchniom prysznicowym firma Kaldewei zapewni ci maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo kąpieli. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)