Drapieżne instynkty kuchennych rekinów

noże

fot. noże

Rekin nigdy nie śpi. Jest niezwykle czujny, zawsze gotowy, by zaatakować. Ma węch absolutny. I ostre jak śmiercionośne brzytwy zęby. To drapieżnik z jednej strony przerażający, z drugiej dogłębnie fascynujący człowieka. Wrzecionowaty, niewyobrażalnie charakterystyczny kształt tego głębinowego mordercy współczesność przeniosła na ultranowoczesne, ostre jak rekinie zęby i do złudzenia do niego podobne noże.

Bijące światowe rekordy popularności noże o znamiennej nazwie Type 301 zaprojektował nie kto inny, jak Ferdynand Porsche, genialny projektant bez strachu sięgający po natchnienie w niebezpieczne morskie głębiny.
Noże Type 301 marki Chroma (link) – osławionego na świecie producenta luksusowych, aczkolwiek przystępnych cenowo, prawdziwych japońskich noży z wysokowęglowej stali, są niezwykle ostre, agresywne i pokazujące, czym naprawdę jest krojenie.
Projektując nóż o rekiniej naturze i wyrazistym kształcie, F.A. Porsche posiłkował się radami zawodowych kucharzy, dzięki którym powstał nóż absolutnie ergonomiczny z racji niezwykłego, trójkątnego kształtu spłaszczonej z góry rękojeści. Trudno się dziwić, że noże Type 301 marki Chroma można spotkać w najbardziej renomowanych kuchniach światowych hoteli i restauracji.
Nóż składa się faktycznie z dwóch, niedostrzegalnie łączonych materiałów – trzonek wykonano z satynowanej stali szlachetnej, klingę, serce serii Type 301 – z wysokowęglowej, specjalnej japońskiej stali o symbolu właśnie – 301. Noże są niezwykle twarde i niewyobrażalnie wręcz ostre za sprawą stali, którą można za pomocą klasycznych ceramicznych ostrzałek doprowadzić do takiego połysku i ostrości, jakim charakteryzowały się samurajskie miecze. Specjalnie profilowana klinga pozwoli kroić plastry grubości nawet milimetra.
Zdumiewa i napawa szacunkiem dla tych rekinich mistrzów krojenia, cięcia i szatkowania fakt, iż trafiły do muzeów Sztuki Współczesnej. Można podziwiać je w Wiedniu i Nowym Jorku.

Noże Type 301 designed by F.A. Porsche to prawdziwi władcy kuchennego świata. Kiedy trzyma je w dłoni kreatywny gotujący, ma gwarancję powołania do życia smaków, o jakich nigdy mu się nie śniło. Bo te noże mają w sobie iście orientalną duszę, swoim niewyobrażalnym dostojeństwem i pięknem prowokują do odkrywania i eksperymentowania. Od kilku lat goszczące w Polsce noże Type 301 designed by F.A. Porsche cieszą się niesłabnącą popularnością, stanowiąc obiekt nieustannego pożądania. Taki nóż jest prezentem dla ludzi o wyrazistych charakterach, ostrych gustach i niebezpiecznie-twórczych temperamentach.

Ceniący aktywne, ostre i pełne wyrazu życie, sklep www.smakprostoty.pl (link) z upodobaniem kroi minimalistycznymi nożami Chroma Type 301.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)