Fototapety w marynarskim stylu

Biały, czerwony, odcienie granatowego, surowe drewno i marynistyczne dodatki. Niewiele potrzeba aby pomieszczenie we własnym domu zamienić w miejsce, którego nie powstydziłby się nawet wymagający wilk morski. Jeżeli i Ty podczas remontów nucisz sobie pod nosem słowa z popularnych żaglowych pieśni, warto rozważyć aranżację pomieszczenia w stylu marynistycznym, któremu wyrazu doda odpowiednia fototapeta z oferty sklepu internetowego Fototapeta4u.pl. Jednak na jaki wzór się zdecydować?

fototapeta

fot. fototapeta

fototapeta

fot. fototapeta

Przeczytaj również: Kamień jako materiał budowlany

Postaw na paski!
Świetnym i nieskomplikowanym rozwiązaniem może okazać się umieszczenie na jednej ze ścian pomieszczenia tapety z wariacją w temacie marynarskich pasków. Jeżeli przestrzeń naszego wnętrza jest sporej wielkości, pionowe czy poziome granatowe, błękitne lub czerwone wzory pozwolą ją optycznie zmniejszyć.

Wybierz się w podróż pod żaglami!
Nie lada gratką dla wszystkich miłośników morskich wypraw mogą okazać się motywy z typowym krajobrazem marynistycznym. Osoby gustujące w tradycyjnych rozwiązaniach najchętniej skłonią się w stronę pejzaży z łodzią i morską, nieokiełznaną przestrzenią. Zwolennicy retro dodatków z kolei – w stronę klasycznych, czarno białych grafik, prosto z historycznych portów.

fototapeta

fot. fototapeta

fototapeta

fot. fototapeta

Pokochaj morskie symbole!
Kotwica, koło ratunkowe, ster statku czy węzły żeglarskie to idealne motywy dostępne na tapetach charakteryzujących się powtarzalnością wzorów. Takie produkty można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu, jednak tu warto dostosować materiał z jakiego jest wykonana tapeta do stopnia użytkowania naszej ściany. Tam gdzie dekoracja po prostu musi cechować się podwyższoną odpornością, np. w kuchni czy łazience, warto rozważyć zakup motywów na materiale winylowym, który lepiej znosi sporadyczną wilgotność czy
podwyższoną temperaturę.

Przedstaw morskie motywy w nowatorski sposób!
Jeśli nie jesteś zwolennikiem klasycznych rozwiązań, a mimo to uwielbiasz wszystko to co związane z morzem, marynistyczne klimaty można umieścić na ścianie w nieco innej formie. Tu z pomocą przyjdą Ci wszystkie motywy, które morskie symbole przedstawiają w bardziej współczesny sposób i stanowią jedynie marynarski detal wśród nowoczesnych dodatków i mebli. Po prostu powiedz swojej ścianie "ahoj"!
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)