Gustowne otoczenie domu

Taras

fot. Taras

Otoczenie domu bez względu na porę roku i pogodę, powinno być schludne i estetyczne. Warto o to zadbać, ponieważ, jak powiada stare porzekadło "jak Cię widzą, tak Cię piszą". Przy zastosowaniu odpowiednich materiałów wykończeniowych i gustownej aranżacji, otoczenie domu będzie ładne i łatwe do utrzymania w czystości.

Ogród zimą przypomina zaczarowaną krainę. Zwłaszcza wtedy, gdy wszystkie krzewy, drzewa i trawnik przykryte są puchową, iskrzącą się w słońcu pierzynką. Jednak w okresie przedwiośnia i później jesieni, kiedy nie ma śniegu a rośliny pozbawione są listowia, na pierwszy plan wyłania się bryła domu, elewacje, elementy małej architektury, taras, wybrukowane ogrodowe ścieżki i podjazdy. W tych porach roku sposób aranżacji i utrzymania obejścia nabiera największego znaczenia.

Otoczenie każdego domu z pewnością ociepli nawierzchnia utrzymana w naturalnych odcieniach brązu, beżu i tytoniu. Podjazdy, ścieżki ogrodowe i placyk przed wejściem do domu wykonane z prostokątnych kostek brukowych o różnej wielkości stworzą ciekawą nawierzchnię o delikatnym melanżowym rysunku. Do wykończenia tarasu i fragmentów elewacji warto wykorzystać drewno mimo tego, że utrzymanie jego nienagannego wyglądu będzie wymagało regularnych zabiegów konserwujących.

Nawierzchnia na lata
Kostka Via Trio marki Libet doskonale harmonizuje z drewnem naturalnym. Ponadto cechuje ją duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i odporność na zmienne warunki pogodowe.
System kostek brukowych Via Trio jest autorskim projektem firmy Libet, który za swoją innowacyjność został nagrodzony wyróżnieniem TopBuilder 2012. Kostka spełnia wymagania budownictwa zrównoważonego, a także zapewnia wysoką jakość i bezpieczeństwo wznoszonych obiektów budowlanych – mówi Małgorzata Barańska, dyrektor marketingu w firmie Libet.

projekt

fot. projekt

Kostka brukowa Via Trio produkowana jest w technologii Anti Liquid System, która zabezpiecza nawierzchnię przed wilgocią i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Świetnie sprawdza się na dowolnej nawierzchni i może znosić stosunkowo duże obciążenia. Ponadto jej powierzchnia jest gładka, ale nie śliska. Ze względu na swoje właściwości kostkę brukową Via Trio można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko do brukowania tarasów i przydomowych ścieżek, ale też placów i podjazdów. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)