Jak ożywić salon?

salon

fot. salon

Przyroda wyraźnie już obudziła się z zimowego „snu”. Przemiany dostrzegane w otoczeniu również nas zachęcają do zmian – nie tylko własnej garderoby, ale także wystroju naszych mieszkań. Wystarczy kilka szczegółów, aby dodać wnętrzu energii, kilka nowych elementów by dokonać domowej metamorfozy.

Energia ukryta w kolorze
Najprostszym sposobem na dodanie ożywczej energii domowemu wnętrzu jest zmiana koloru ścian lub jedynie wybranego ich fragmentu. Skupiając się na wybranej płaszczyźnie ścian nie tylko ułatwiamy przeprowadzenie zmian, ale dodatkowo możemy uzyskać ciekawe efekty wizualne – wyeksponować konkretną przestrzeń lub wydzielić daną strefę z całości pomieszczenia. W przypadku małych mieszkań, w szczególności kawalerek, gdzie jeden pokój musi pełnić rolę zarówno sypialni, jadalni, jak i salonu umiejętnie wykorzystanym kolorem możemy nie tylko ożywić wnętrze, ale również podzielić przestrzeń na strefy funkcyjne. Oryginalne efekty uzyskamy wykorzystując fototapety ścienne. Rozmiar, fakturę, wzór – wszystko to możemy obecnie dobrać dostosowując do własnych potrzeb, nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli zmiana koloru ścian jest dla nas mimo wszystko zbyt kłopotliwa, domowy salon możemy ożywić dzięki dodatkom w wiosennych barwach. Soczyste, świeże barwy z pewnością dodadzą nam wigoru. Sprawdzą się one zarówno w otoczeniu mebli w ciemnym wybarwieniu, jak i przy jasnych odcieniach drewna. Promienny żółty, soczysty pomarańczowy, nasycona czerwień, wiosenna zieleń – to kolory, które ożywią salonową aranżację, a jednocześnie podkreślą głębię barwy mebli w ciemnym wybarwieniu takim jak czereśnia antyczna, czereśnia bursztyn, czereśnia orzech wenecki czereśnia mahoń, czereśnia wenecka, czy dąb dark.

salon

Przeczytaj: Rolety do kuchni

fot. salon

Czekoladowy brąz mebli z kolekcji Duo marki Klose „rozbudzony” pomarańczowym akcentem zapewnią wnętrzu przytulny klimat nie pozbawiony „szczypty” pozytywnej energii. W ofercie Kolekcji Mebli Klose oprócz bogatej gamy ciemnych wybarwień znajdziemy również wyjątkowy odcień – buk twardzielowy. Charakteryzuje się on bardzo wyraźnym rysunkiem słojów drewna niespotykanym zazwyczaj w jasnych wybarwieniach. Słoneczne barwy dodatków zaakcentują jaśniejsze refleksy nowoczesnych mebli w tym odcieniu z kolekcji Multiform czy Liveart.

Jeśli od dynamicznego wzornictwa wolimy klasyczne piękno – ciekawy efekt uzyskamy zestawiając biel ożywioną „kropelką” intensywnej barwy z kunsztownymi meblami w ciemnym, ale ciepłym wybarwieniu. Śmiałe zestawienie dodatków w soczystych odcieniach ze stylizowanymi meblami z kolekcji Rafael wykreuje przytulną, a przy tym ciekawą aranżację. Zastosowanie białego „tła” nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale również ją uporządkuje. Efektownym detalem, który nie zakłóci stonowanej kolorystyki ścian, a doda wnętrzu ożywczej wyrazistości mogą być zasłony albo żaluzje w intensywnym kolorze.

Zmiany w aranżacji nie muszą się ograniczać do kolorystyki ścian i dodatków. Roszady w ustawieniu mebli, dekoracje okien czy stołu – to wszystko zostawia pole do popisu dla naszej kreatywności. Wystarczy kompozycja z kwiatów „witająca” przy wejściu do salonu by wprawić nas w dobry nastrój. Wykorzystajmy ten czas – kolejna wiosna dopiero za rok!

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)