Mieszkanie w stylu nowoczesnym

Nowoczesny styl w urządzaniu mieszkania to pojęcie bardzo szerokie i pojemne, do tego stopnia, że obejmuje de facto bardzo wiele możliwości aranżacji, wzorów i form. Najczęściej kojarzy się jednak z prostotą i minimalizmem oraz „czystością” – przestronnością i nastawieniem na funkcjonalność.

Jedna z ostatnich aranżacji pracowni projektowej InsideLab z Krakowa wpisuje się w tak pojęty nurt nowoczesnej aranżacji wnętrz. Nie ma tu miejsca na zbytnią ekstrawagancję, znaleźć można jednak ciekawe formy i układy przestrzenne w jasnych barwach.

Kuchnia z salonem i miejscem do pracy
Gra prostych kształtów w zdecydowanych barwach – bieli, czerni i błękitu stonowanych szarością narożnika i jasnym kolorem drewna, z którego zaprojektowano blat roboczy i stół w kuchni.

kuchnia

fot. kuchnia

Przeczytaj również: Urok czystej bieli

Mieszkanie powiększa optycznie brak ścianek działowych na zdecydowanej większości powierzchni oraz zastosowanie jednolitej jasnej podłogi w tej otwartej przestrzeni. Czerń zabudowy w hallu odcina wizualnie tę przestrzeń od salonu połączonego z kuchnią.
Błękitne elementy wystroju wprowadzają do wnętrza kolor i optymizm – to element asymetrycznej zabudowy meblowej pokoju, krzesła i stolik kawowy w salonie.

salon

fot. salon

Ze względu na niewielki metraż w salonie wydzielono także sprytnie ukrytą w ścianie przestrzeń roboczą, która wygląda jak szafa z przesuwnymi drzwiami. Kryją one półki i biurko odpowiednie dla dwu osób – przestrzeni za drzwiami wystarcza także na ukrycie dwu niewielkich biurowych krzeseł.

Zobacz również: Luksusowe kolory
salon

fot. salon

Łazienka
Niewielką łazienkę z kabiną prysznicową urządzono w bieli i bordo. Do wystroju wnętrza całego mieszkania nawiązują proste kształty białej zabudowy meblowej oraz ceramiki łazienkowej. Aby nie pomniejszać optycznie przestrzeni łazienki, zastosowano w niej materiały wykończeniowe bez wzorów i ornamentów.

łazienka

fot. łazienka

Sypialnia
Sypialnia to jedyne zamknięte pomieszczenie w mieszkaniu. Urządzona została w bieli, którą przełamano nie tylko ciepłą kolorystyką jasnego drewna półek i łóżka. Asymetryczne półki korespondują z geometrycznymi drzwiami garderoby vis a vis łóżka. Lekki chaos optyczny podkreśla galeria obrazów w białych ramach, rozmieszczonych nad głową łóżka w sposób przypadkowy.

sypialnia

fot. sypialnia

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)