Modernistyczne meble i dodatki do salonu

Nowoczesne wnętrza charakteryzuje prostota, funkcjonalność i estetyka, dlatego styl modernistyczny doskonale wpasowuje się w obowiązujące trendy. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią minimalizm połączony z ciekawymi rozwiązaniami.

Ultranowoczesny design nadal pozostaje w czołówce najchętniej wybieranych aranżacji wnętrz. Prostota, która go charakteryzuje tworzy w domu atmosferę spokoju i harmonii. Meble o minimalistycznej formie są niezwykle funkcjonalne, a ponadto, ze względu na surowe kształty, doskonale komponują się z ascetycznym wnętrzem i białymi ścianami.

We wnętrzu modernistycznym nie ma miejsca na zbędne ozdoby i elementy wyposażenia. Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden, ale charakterystyczny element, np. nowoczesny komplet wypoczynkowy, sofa czy abstrakcyjny wazon. Bywa też, że funkcję ozdobną pełni ciekawy mebel, np. meblościanka z podświetlonymi szybami.

meble do salonu

fot. meble do salonu

Przeczytaj również: Minimalistyczna awangarda

Uzupełnieniem każdej minimalistycznej aranżacji jest oświetlenie. Lampy powinny mieć oprawy proste, a zarazem wyraziste. Mogą to być trzy wiszące lampiony albo finezyjny kinkiet.

meble do salonu

fot. meble do salonu

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)