Modne kolory wnętrz – trendy MAGNAT 2012

Marka MAGNAT ogłosiła cztery modne trendy kolorystyczne na rok 2012. W tym sezonie, w każdy zestaw kolorów farb MAGNAT i systemów dekoracyjnych MAGNAT Style, został zainspirowany światowymi trendami, dzięki czemu wyraźnie wpisuje się w kanon międzynarodowej stylistyki i wzornictwa.

Tegoroczne zestawienia stworzył zespół doświadczonych ekspertów zajmujących się psychologią koloru, designem, stylizacją i architekturą wnętrz. Każda kompozycja powstawała w myśl innej ideologii, które różnią się od siebie charakterem i wyrazem.

Eco Design – blisko natury
To trend zaczerpnięty z natury i historii Ziemi. Wnętrza są miękkie w odbiorze i wygodne w użytkowaniu, a elementy wyposażenia, w większości, wykonane z materiałów naturalnych. Niektóre z nich noszą znamiona upływającego czasu, lub poprzez patynowanie, stylizowane są na starsze niż w rzeczywistości.

kolory

fot. kolory

Zarówno kolory, jak i farby są przyjazne człowiekowi. Dominują barwy natury i ziemi: ochry, sepie, nowe zielenie, wysmakowane brązy. Klasycyzujący styl wnętrz nawiązuje do tradycji. Ciekawym uzupełnieniem wystroju są elementy dekoracyjne rękodzielnicze: plecionki i tkaniny.

We wnętrzach tworzonych zgodnie z tym trendem doskonale prezentują się zarówno meble z minionych epok, jak i modele całkiem nowoczesne, designerskie przedmioty wytwarzane z surowców naturalnych lub pozyskiwane z surowców wtórnych.

Multikulturalizm
To świeży nurt, zaczerpnięty oparty na wieloznaczności kultur, które wpływają na rozwój designu i zmiany świadomości jego odbiorców. Mieszkańcy miast mają styczność, na co dzień, z wieloma kulturami. Asymilacja mniejszości charakteryzujących się: odmiennymi wartościami, różnym pochodzeniem, mówiącymi innymi językami, otaczającym się różnymi symbolami nie zawsze przebiega łatwo. Multikulturalizm jest też więc mieszanką różnych struktur i faktur. Stonowane kolory symbolizują przenikanie się różnych kultur, natomiast odważne kontrasty odnoszą się do zderzenia odmienności i różnorodności.

salon

fot. salon

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Komunikacja barw zestawionych w pomieszczeniach prowadzi do szczególnego efektu, powstałego w wyniku tego niecodziennego dialogu. Bogactwo różnorodności, poszukiwanie neutralnego tła i odkrywanie nowego oblicza piękna, stanowią fundament tego trendu, dlatego kolor biały to doskonały podkład.

XXI wiek
Obecne tempo życia mknie jak szalone i permanentnie brakuje nam czasu. Życie większości ludzi toczy się w dwóch światach: rzeczywistym i wirtualnym. Godziny spędzone przed monitorem pozostawiają w umyśle skrawki obrazów z wirtualnych podróży. Realna przestrzeń, za którą tęsknimy, często przechodzi na dalszy plan. W zamian, otaczamy się pięknymi kolorami, meblami i gadżetami, które zyskują status nowych niematerialnych wartości.

salon

fot. salon

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Trzeba wiedzieć, że oba te światy mogą się uzupełniać. Motywy geometryczne sprawiają, że wnętrza są szalenie nowoczesne i funkcjonalne, zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii. Przestrzenie aranżowane są ergonomicznie. Dzięki temu mieszkanie w tak urządzonym otoczeniu jest przyjemnością. Elementy wyposażenia to najwyższej klasy produkty zaprojektowane przez projektantów wnętrz i cenionych designerów.
W materiałach stosuje się unikalne komponenty, pozwalające na uzyskanie odpowiedniego efektu. Trend ten jest mieszanką wielu stylów i elementów dekoracyjnych – tak jak w sieci spotykają się różne osobowości, tak tu mamy do czynienia z różnorodnością kolorów i struktur.

Wiatr przyszłości
Wiatr przyszłości to trend bazujący na żywiołowym poszukiwaniu własnej tożsamości w globalnym świecie. Charakteryzuje się spontanicznością, jest energetyczny i inspirowany latami 70. i 80. XX wieku we współczesnym wydaniu: olbrzymią energią kolorów i lekkością. Bazuje na tym co najmodniejsze i najnowocześniejsze.

sypialnia

fot. sypialnia

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Komponując aranżacje w tym trendzie, tworzymy zdecydowane połączenia barwne, na zasadzie kontrastu. Często występuje tu żółć z różnymi połączeniami. Zdecydowane połączenia podkreślają geometryczne meble.
Trend przeznaczony jest dla świadomych i pewnych siebie osób. „Wiatr przyszłości” to zapowiedź tego, co jeszcze nieodkryte, to nowoczesny design.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)