Poza centrum bliżej siebie i ludzi

Polskie miasta rosną. Rozwój osiedli nowo powstających dzielnic rodzi zupełnie nowe możliwości. Dlatego przy wyborze lokalizacji mieszkania warto wziąć pod uwagę nie tylko odległość od centrum, ale też to, jaką wartość dodaną oferuje nasza nowa okolica.

Wrocławskie osiedle Cztery Pory Roku to przykład nowego stylu życia – połączenie bliskich sąsiedzkich relacji i jednocześnie gwarancja prywatności. Harmonijny projekt architektoniczny, niska 3-piętrowa zabudowa i zielona przestrzeń przydomowego życia to elementy składające się na prywatny charakter inwestycji. – Cztery Pory Roku to kameralny świat, który sprzyja budowaniu więzi międzyludzkich. Służy temu kompleksowa infrastruktura osiedlowa. Do dyspozycji mieszkańców są boiska, sala fitness, świetlice, kameralne patia, liczne dziedzińce, a także centralny plac otoczony pergolą – wylicza Tomasz Sujak, dyrektor ds. handlowych w Grupie Archicom.

osiedle

fot. osiedle

W gronie mieszkańców osiedla Cztery Pory Roku są zarówno młode małżeństwa i single, ale także osoby starsze, które cenią sobie spokój i kameralność osiedla. Nie bez powodu inwestycja na wrocławskim Jagodnie szczyci się statusem „osiedla prorodzinnego”, przyznanego przez firmę Home Broker. – Zdarzają się sytuacje, kiedy osoby spokrewnione ze sobą kupują na osiedlu kilka mieszkań. Cieszymy się z takich wielopokoleniowych zakupów, bo potwierdzają one uniwersalność wartości związanych z tym osiedlem – podkreśla Tomasz Sujak z Grupy Archicom.

osiedle

fot. osiedle

Dalej od centrum
Spokojna okolica i bliskość natury wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Ale osoby pracujące w centrum bezwzględnie muszą mieć zapewnioną możliwość łatwego dojazdu do pracy. Dlatego bardzo istotnym aspektem jest odpowiednie skomunikowanie osiedla z innymi częściami miasta. Wrocław, jako jedno z niewielu miast w Polsce posiada aż dwie obwodnice – śródmiejską i autostradową. Co prawda wciąż nie są one w całości ukończone, niemniej jednak już istniejące odcinki są bardzo ważnym elementem funkcjonowania miasta.

W przypadku Jagodna bardzo ważne dla mieszkańców osiedla było zakończenie remontu ulicy Bardzkiej, która teraz ma po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Dzięki temu czas podróży samochodem do centrum nie przekracza teraz 15 minut.

Nowe dzielnice tętniące życiem
Deweloperzy, którzy inwestują w budowę osiedli oddalonych od centrum coraz częściej zapewniają swoim mieszkańcom również te elementy, z których do tej pory mogli korzystać wyłącznie w centrum. Odpowiedni komfort życia i relaks po całym dniu spędzonym w pracy gwarantuje szerokie zaplecze rekreacyjne i handlowo – usługowe. Tym samym własne osiedle mieszkaniowe zaczyna pełnić rolę centrum codziennego życia.

O firmie:

logo

fot. logo

Grupa Archicom jest deweloperem zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: "Ogrody Hallera", "Cztery pory roku", "Olimpia Port" i "Lofty Platinum". Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl i blog.archicom.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)