Pufy – modny dodatek każdego salonu

Pufa ze skóry

fot. Pufa ze skóry

Dawniej kojarzone i używane tylko jako podnóżek. Zaniedbane i niemodne. Jednak obecnie robią furorę. Pufy stały się bardzo modnym i przede wszystkim funkcjonalnym dodatkiem do salonu, pokoju dziecka czy sypialni.

Pufy zostały stworzone, po to abyśmy mogli się w nich wygodnie usadowić. Ich niewielkie gabaryty, sprawiają, że możemy się w nich rozsiadać w dowolnym miejscu w naszym domu, gdyż przenoszenie ich nie jest problemem. Pufa może stać zarówno przy stoliku kawowym, jak i na środku pokoju przed telewizorem. Jeśli nasz salon zdobią meble wypoczynkowe ze skóry, to w sam raz będą pasujące pufy skórzane, które spełnią się jako podnóżek, abyśmy mogli wygodnie czytać książkę lub oglądać film.

Pufa z oparciem

fot. Pufa z oparciem

Pufy są także lubiane przez nasze dzieci. Ich nie wysokie kształty są znacznie bardziej przyjazne dla nich, niż wysokie krzesła. Takie pufy do siedzenia w pokoju malca mogą służyć także, jako tajna skrytka na jego największe skarby. Jeśli nasza pufa jest dość sporych rozmiarów, a materiał wykonania jest mocny, to oprócz możliwości siedzenia na niej, może również służyć jako stoliczek pod gry planszowe lub do gry w karty.

Pufy występują obecnie w bardzo wielu odsłonach. Różnią się zarówno materiałem z jakiego są wykonane, ale także kształtem i ogólną formą. Jeśli chodzi o materiał, to najpopularniejsze są wspomniane już wcześniej pufy ze skóry, ale także pufy materiałowe czy też pufy ratanowe. Wśród form i kształtów najciekawsze z nich to pufy arabskie (bardzo efektowne i super wygodne – przypominają wielką poduchę) oraz pufy z oparciem, które na pewno zadowolą fanów klasycznych krzeseł.

Na koniec pomysł dla sympatyków handmade. Pufa, którą możemy zrobić sami. Wystarczy stary kolorowy sweter z golfem, kawałek filcu i podszewki, styropianowy granulat, igły, nożyczki, nici oraz odrobina chęci i zapału. Kiedy już to wszystko zgromadzimy, z filcu wycinamy koło i zszywamy z dołem swetra. W tak utworzoną tubę wkładamy, uszyty z podszewki, worek wypełniony granulatem. Podszewkę mocno u góry związujemy, formujemy i pufa gotowa.

Przeczytaj również: Kolorowe akcesoria meblowe
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)