Pustaki z wełną mineralną

pustaki ceramiczne

fot. pustaki ceramiczne

Energooszczędne i ekologiczne technologie determinują współczesne budownictwo. Producenci materiałów budowlanych poszukują rozwiązań, które zapewnią jak najniższe wartości współczynnika przenikania ciepła. Dzięki temu mury domu zapewnią komfort cieplny zimą i umiarkowaną temperaturę latem.

Obecnie materiały budowlane muszą nie tylko być długowieczne, wytrzymałe, bezpieczne i zapewniać zdrowy mikroklimat, powinny także być wysoce termoizolacyjne, aby budynek był energooszczędny. Wszystkie wymienione wymagania spełniają innowacyjne pustaki ceramiczne z wkładem z wełny mineralnej, firmy Röben. Jest to element konstrukcyjno-ociepleniowy, ze współczynnikiem przewodzenia ciepła (λ) na poziomie 0,07-0,09 W/mk.

Nowe pustaki od strony technicznej
Pustak ceramiczny wypełniony wełną mineralną, łączy w sobie dwie funkcje. Jest to jednocześnie element konstrukcyjny przegród nośnych i izolacyjny. Zamknięcie tych dwóch funkcji w jednym produkcie gwarantuje szybkość i łatwość montażu. Muruje się je w taki sam sposób, jak klasyczne bloczki, wykorzystując zaprawę cienkowarstwową. Ściana nie wymaga dodatkowego ocieplania. Elementy dają się łatwo przycinać i dopasowywać do zaprojektowanych kształtów, ponieważ wypełnienie z wełny mineralnej nie zniekształca się. Warto dodać, że wszystkie pustaki z wełną mineralną marki Röben są niepalne (klasa A1).

Przeczytaj również: Kominki elektryczne podwieszane

W walce o jak najniższy współczynnik przenikania ciepła
Pustaki wypełnione wełna mineralną są dostępne w trzech typach – Thermoziegel TV 7-Plan, TV 8-Plan i TV 9-Plan. Nazwy odpowiadają współczynnikom przewodzenia ciepła, jakimi charakteryzują się bloczki – odpowiednio 0,07, 0,08 i 0,09 W/mk. Jak to działa? Przykładowo, wartość U dla ściany zbudowanej w następujący sposób: zewnętrzny tynk lekki 20 mm (0,25 W/mK) – pustak Thermoziegel TV 7-Plan o szerokości (grubości muru) 365 mm (0,07 W/mK) – wewnętrzny tynk gipsowy lub cementowy 15 mm (0,51 W/mK) wynosi 0,18 W/m²K. Dzięki nowym bloczkom marki Röben można więc uzyskać termoizolacyjną ścianę, odpowiadającą najwyższym standardom energooszczędności.

Pustaki ceramiczne z wełną mineralną – specyfikacja

pustaki ceramiczne

fot. pustaki ceramiczne

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)