W dobrym kierunku – czyli rolety precyzyjnie dopasowane

sypialnia

fot. sypialnia

Podczas wyboru rolet często towarzyszą odpowiednie kryteria. Decydujące znaczenie ma wystrój pomieszczenia, kolor tkaniny, sposób jej montażu i konserwacji. Przed podjęciem decyzji warto także zwrócić uwagę na lokalizację pokoi, ich umiejscowienie względem światła i kierunków świata. Odpowiednio dobrane osłony to nie tylko ozdoba, ale praktyczne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się słońcem i decydować o jego intensywności w każdym z pomieszczeń.

Wschód
Okna od wschodniej strony to doskonałe rozwiązanie dla osób mających kłopoty z rannym wstawaniem. Choć promienie słoneczne to dodatkowy bodziec energetyczny, większość skarży się na ich dokuczliwe działanie. W przypadku takich pomieszczeń, najlepiej sprawdzą się rolety o cieplnym kolorze, które sprawią, że nocą i nad ranem w pokoju będzie panować odpowiednie warunki do odpoczynku.
Ciemne tkaniny absorbują światło. Pozwalają na komfort snu, zwłaszcza wiosną i latem. Klasyczne rolety w kasecie to najlepsze rozwiązanie do sypialni – radzi Sławomir Witkowski, ekspert sklepu internetowego KupRolety.pl

roleta okienna

Przeczytaj również: Porcelana w stylowym wydaniu

fot. roleta okienna

Zachód
W pomieszczeniach od zachodniej strony domownicy mogą korzystać ze słońca do późnych godzin wieczornych. Bardzo intensywne, silnie nagrzewające słońce zapewnia mocne i głębokie rozświetlenie wnętrza, jednak znacznie podnosi temperaturę powietrza. Złotym środkiem okażą się tkaniny, które przez pierwszą część dnia będą zdobić okno, a wieczorem zapobiegać mocnemu nagrzewaniu się wnętrz. Przykładem są rolety Helios lub Solaris, gdzie solidnie wykonane, szczelne prowadnice, zapobiegają przenikaniu promieni słonecznych, pozwalają w pełni kontrolować ich natężenie.

Północ
Do wnętrz z oknami skierowanymi na północ, światło dzienne dociera równomiernie. Tego rodzaju pomieszczenia wydają się być ciemne, chłodne i mało atrakcyjne. Rolety powinny być bardzo jasne z delikatnego, transparentnego materiału. Nie powinny blokować dostępu do światła, a jedynie je rozpraszać, nadając wnętrzu pogodniejszy charakter. Gładkie tkaniny, w jasnym odcieniu to subtelna dekoracja oraz skuteczny sposób na rozświetlenie pomieszczenia.

roleta okienna

fot. roleta okienna

Południe
Pomieszczenia z oknami na południe są silnie nasłonecznione przez większą część dnia, a otwarcie okien sprawia, że temperatura nagrzanego już powietrza tyko wzrasta. Taka sytuacja może mieć negatywny wpływ na samopoczucie domowników, szczególnie na jakość snu, dlatego zainstalowanie osłon wydaje się niezbędne. Montaż rolet podgumowanych, wyposażonych w srebrną powłokę, to najlepsze rozwiązanie nie tylko do sypialni, ale także do gabinetu i wszystkich pomieszczeń wyposażonych w sprzęt elektroniczny. Tego rodzaju tkanina skutecznie odbija promienie światła, charakteryzuje się dobrą szczelnością i izolacją termiczną.

Dobierając rolety do okien często zapominamy o położeniu pomieszczenia względem słońca. Zainstalowanie odpowiednich osłon ma decydujące znaczenie dla naszego komfortu, koncentracji i jakości snu. Każde z okien warto potraktować indywidualnie, wyposażając je w odpowiedni – dostosowany do konkretnych warunków mechanizm. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)