Wino w wytwornych dybach

wieszak na wino

fot. wieszak na wino

Wino „przykute” do stali, jak Prometeusz do skały, to wcale nie nowy, choć ciągle popularny trend w przechowywaniu markowego trunku. Tu nie potrzeba jednak Herkulesa, który przybył Prometeuszowi z odsieczą, wystarczy zaś delikatny ruch ręki, by rubinowoczerwony lub słomkowozłocisty napój bogów raczył podniebienie amatora wykwintnych smaków.

Wino zakute w luksusowe, stalowe dyby, zmyślnie wisi na ścianie, stanowiąc jej niewątpliwą ozdobę. Ciekawie oświetlone, stalowe, minimalistyczne wiszące stojaki na wino, stworzone przez znawców prostego designu – duńską markę Rosendahl i niemiecką Blomus – będą doskonałym uzupełnieniem niejednej jadalni, salonu, czy starannie zaaranżowanej piwniczki z winami. Nowoczesne, autorskie projekty wnętrz zakładają też często wydzieloną specjalnie dla domowego baru przestrzeń. I tam też zagościć mogą eleganckie projekty światowych designerów.

Istotą dwóch prezentowanych przez nas stojaków na wino jest zastosowanie najprostszej z prostych zasady przeciwwagi. Na stalowym, tworzącym szkielet stojaka pręcie znajdują się otwory lub kółka, w której wsuwa się naprzemiennie szyjki butelek wina. Niesłychane jest, że w efekcie zyskuje się wizję prawdziwego „winnego krzewu”.

wieszak na wino

fot. wieszak na wino

W stojaku duńskiej marki Rosendahl zmieści się aż dwanaście butelek szlachetnego trunku. Wytwornie spoczywające w minimalistycznej formie butelki przypominają dwunastu baśniowych braci, z których każdy ma inny talent i charakter.
Designerzy marki Rosendahl, Claus Jensen i Henrik Holbæk, stworzyli swój ciekawy i elegancki projekt z niezwykle wytrzymałego, dwukrotnie twardszego od stali twardoanodyzowanego aluminium w tytanowoszarym kolorze.
Z kolei drugi z wiszących stojaków – Cioso niemieckiej marki Blomus – wykonany jest z połyskliwej stali szlachetnej. Uchwyty na osiem butelek wina wykończono tworzywem sztucznym, dzięki czemu szkło pewnie wspiera się na stojaku.

Oba stojaki (stojak na wino Rosendahl (link) i stojak na wino Blomus (link)) mierzą ponad 70 centymetrów wysokości, co zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni na umieszczenie sporej ilości wina tak, by butelki nie stykały się ze sobą.

Tego typu stojaki służą nie tylko ozdobie, czy oszczędzaniu przestrzeni, ale nade wszystko sprawiają, że wino leżakuje w najbardziej odpowiedniej pozycji – leżąc. Trunek nawilża korek, który nie wysycha, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się do butelki powietrza.

Sklep www.smakprostoty.pl (link) delektuje się dobrym trunkiem, sięgając po wytworny smak i aromat wsparty na stalowych, wiszących stojakach marek Rosendahl i Blomus.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)