Żeliwna dusza herbaty

imbryk

fot. imbryk

W słowie „imbryk” jest niezwykle dużo czaru i magii. Kojarzy się z domowym zaciszem, przytulnym ciepłem, czasem bezpieczeństwa, chwilami poświęcanymi przyjemnościom i pasjom. Smakowanie herbaty parzonej w imbryku to chwile kontemplowania związków, budowania przyjaźni, cieszenia z sukcesów i osiągnięć całego dnia.

Teraz, gdy współczesność pozwala bez kłopotu kupić herbatę z każdego zakątka świata, prawdziwy imbryk może stać się rewelacyjnym prezentem pobudzającym wyobraźnię i dającym siły do działania.
Wyjątkowy, orientalny w kształcie imbryk Assam szwajcarskiej marki Bodum (link), specjalistów od serwowania herbaty i kawy, fachowców od celebrowania chwil najistotniejszych, zachęca do kultywowania herbacianego rytuału.
Herbata w torebce to zaledwie mizerny substytut prawdziwej herbaty. Istotą jest, by dać herbacie czas na rozwinięcie aromatu, rozprzestrzenienie smaku i stworzenie takiego naparu, który oczaruje i przeniesie wyobraźnię w czasie i przestrzeni. Tego wszystkiego można spodziewać się, gdy zaparzy się ją w żeliwnym imbryku Assam.
Ciężki, żeliwny czajniczek ma różną pojemność – litr bądź półtora litra. Dzięki właściwościom żeliwa aromatyczny i zmysłowy napar będzie przez długi czas gorący.

Ujmuje oryginalna barwa Assama – czarno-granatowa powierzchnia sprawia wrażenie, jakby została stworzona z łusek pradawnego smoka – istoty kojarzącej się z kulturą starożytnego Orientu – kolebki tradycji parzenia herbaty. Wygodne, pięknie profilowane ucho pozwala wygodnie nalewać gorący napar do filiżanek.
Choć Assam wydaje się być na wskroś tradycyjny, dla wygody pasjonatów herbacianych smaków i aromatów został wyposażony w stalowy wkład i tłoczek, który pozwala zaparzyć herbatę, po czym oddzielić herbaciane listki od naparu. Trzeba pamiętać, iż do imbryka Assam wlewa się wrzątek, w którym parzy się herbatę. Sam czajniczek nie służy do gotowania wody.

Współczesny świat, sztuczne narzucający konieczność pośpiechu, oducza człowieka delektowania się chwilą. Na powrót kształci w tej sztuce piękny żeliwny Assam, czajniczek na najlepszą herbatę. Gdy usiąść przy stole, na którym stoi to cudeńko marki Bodum, można ze zdumieniem uzmysłowić sobie, że godziny wypełniają się sensem i treścią. Rozmowy w towarzystwie ciepłego Assama potoczą się płynnie, sprawy trudne staną się proste, rzeczywistość okaże się przyjazna. A jesienno-zimowe wieczory, przy blasku świec rozświetlających elegancką bryłę imbryka, zapadną na zawsze w pamięć.

Smakujący herbatę parzoną w najprawdziwszym imbryku Assam, sklep www.smakprostoty.pl kultywuje chwile przy rozgrzanej filiżance orientalnych aromatów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)