X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Toskański klimat kuchni

meble kuchenne
Toskania kojarzy się z ciepłymi barwami, cyprysami i sadami drzewek cytrusowych. To wyjątkowe smaki i trunki, które przyciągają licznych turystów. Toskania to także wspaniałe pomysły na aranżację domowego wnętrza. Podpowiadamy, jak przenieść ten magiczny klimat do kuchni.kuchniaStyl toskański czerpie barwy z samej natury. Jest to harmonijne połączenie ciepłych, słonecznych barw z rustykalnymi elementami. Dominującą barwą jest biel, która zestawiona z kamienną posadzką i surowym drewnem kreuje wyjątkowy charakter pomieszczenia. Dodatki utrzymane w błękicie i zieleni sprawią, że kuchnia w stylu toskańskim będzie ciepła i przytulna.

Wystrój rodem z Toskanii to nie tylko odpowiednie kolory, ale także prostota ścian. Są one najczęściej pokryte płytkami o chropowatej fakturze lub tynkiem ozdobnym. Podłogi natomiast wykończone są terakotą lub kamieniem.

Kuchnia utrzymana w duchu toskańskim to także meble kuchenne w starym stylu i biała bejca. Charakterystycznie poprzecierane fronty doskonale będą współgrać z dużym okapem i półkami pełnymi przypraw, szerokim blatem czy wyspą kuchenną pełną żeliwnych garnków i rondli. Meble kuchenne w stylu toskańskim znakomicie będą wyglądać z porcelanowymi naczyniami i akcesoriami. W całej Ziołaaranżacji nie powinno zabraknąć poustawianych pojemników na makarony i oliwę z oliwek. Oczywiście prawdziwa toskańska kuchnia nie może obejść się bez stołu. Aby dodać mu przytulnego wyglądu, można na niego narzucić delikatny, jasny bieżnik oraz ustawić misę w owocami.

Dekoracja okien w kuchni toskańskiej będzie dopełnieniem całej aranżacji. Na parapecie warto poustawiać doniczki z aromatycznymi ziołami. Kompozycja z aromatycznych roślin, zarówno świeżych, jak i suszonych, wnosi do pomieszczenia niepowtarzalny południowy klimat.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kuchnie
2016-07-31 04:01:27
Tagi do artykułu: styl toskański | kuchnie | meble kuchenne | doniczki | zioła
 
Powiązane galerie:
Galeria Kuchnie Kuchnie Galeria Stoły Stoły    
 
    Najlepsze projekty domów