X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Garnek do gotowania na parze

garnki
Gotowanie na parze to najzdrowszy sposób przyrządzania posiłków. Przygotowane w ten sposób produkty spożywcze zachowują cenne witaminy i składniki mineralne. Do potraw gotowanych na parze nie dodaje się tłuszczu ani soli, gdyż para wydobywa naturalną sól zawartą w produktach. Wystarczy jeden garnek do gotowania na parze, aby wprowadzić odrobinę zdrowia w codziennej diecie.


Potrawy gotowane na parze są dietetyczne i niskokaloryczne. Mają smak nieporównywalny z daniami przygotowanymi na tłuszczu i gotowanymi w wodzie. Warzywa zachowują nie tylko najcenniejsze składniki ale również chrupkość i apetyczny wygląd. Do przyrządzenia mięsa i ryb nie trzeba stosować tłuszczu. W temperaturze, która dochodzi do 120 stopni C stają się w soczyste i bardzo delikatne.

Parowar marki Philips HD9160Gotując posiłek na kilku poziomach należy pamiętać, żeby na dole znalazły się produkty wymagające dłuższej obróbki, czyli ryby i mięsa, a na górze te, które przygotowuje się krócej, czyli warzywa. Ponadto woda nie może dotykać produktów. W razie potrzeby, podczas gotowania, można ją uzupełnić.
Do obróbki termicznej na parze warto wybierać warzywa świeże i nieuszkodzone. Od tego zależy smak i estetyka potrawy.

Aby móc na co dzień cieszyć się zdrowymi posiłkami należy zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia do gotowania na parze. W sprzedaży dostępne są nie tylko garnki do gotowania na parze. Elektryczne jednopoziomowe kombiwary, czy wielopoziomowe parowary umożliwiają przygotowanie zdrowego posiłku dla całej rodziny.

Z myślą o alergikach i pasjonatach dobrego smaku powstały profesjonalne naczynia do gotowania na parze marki Silit, ze specjalną ceramiczną powłoką o wartościach antyalergicznych i antybakteryjnych – Silagran. Jest ona odporna na zarysowania i uszkodzenia, a także likwiduje bakterie coli, gronkowca i salmonelli, dzięki czemu przyrządzane potrawy są jeszcze zdrowsze.

Sposób żywienia ma wpływ zarówno na zdrowie jak i urodę, dlatego warto zadbać o odpowiednią dietę dla siebie i najbliższych.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Akcesoria kuchenne
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-05-30 06:52:51
Tagi do artykułu: garnki | parowary | Gotowanie na parze | Silit | garnek
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Zdrowo, zdrowiej, na parze

garnki
Gotowanie na parze ma same zalety. Jest jednym z najbardziej dietetycznych procesów obróbki termicznej i przygotowywania smacznych i zdrowych potraw.
Choć gotowanie na parze jest stare jak sam świat – mimo tak zakorzenionej w ludzkiej świadomości tradycji – niestety, jest w Polsce ciągle mało popularne...

Gra kolorów w kuchennym królestwie smaku

garnki
Urok życia we współczesnym świecie polega między innymi na tym, że poza luksusową, nieprzeciętną jakością przedmiotów, którymi człowiek się otacza, można wybierać spośród kolorów, form, technologii, itp. To, co jeszcze całkiem niedawno było w kuchni zwykłe, ponure i przeciętne, może zostać zastąpione niezwykłym, ożywczym, kolorowym i dbającym przez całe lata o zdrowe życie...

Kuchenny show myślących technologii

garnki
Prawdziwy showman, gospodarz zapadającego w pamięć kuchennego przedstawienia, winien charakteryzować się zjawiskową prezencją francuskich uwodzicieli, temperamentem rodem z gorącego Południa i nienagannymi manierami angielskich milordów.

Stalowe oczarowanie kuchennego świata

garnki
Piękno formy, niepospolite bryły naczyń, ogromna dbałość wykonania, perfekcja szczegółów, ergonomia używania i przechowywania oraz ekologia i ekonomia w jednym… Wszystkie te zjawiska łączą się w zjawisku – „stalowe linie naczyń niemieckiej marki Silit”.