X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Tradycyjny czy nowoczesny – jaki projekt domu piętrowego wybrać?

Większość projektów architektonicznych opracowuje się dziś w taki sposób, aby domy piętrowe były jednocześnie komfortowe, oszczędne i przyjazne dla środowiska. Decydując się na konkretny styl architektoniczny, możesz jeszcze lepiej dopasować przestrzeń do potrzeb i gustów mieszkańców.


Dom nowoczesny – nie tylko dla miłośników designu

Architekci nie boją się łączyć różnych materiałów i stawiać na proste formy geometryczne. Przy projektach domów piętrowych również podążają za modą. Nowoczesne budynki charakteryzują się płaskim lub pochyłym dachem i przeszklonymi ścianami, które gwarantują dostęp do naturalnego światła. Przestronny układ pomieszczeń pozwala zagospodarować strefy zgodnie z indywidualnymi preferencjami.


W domach nowoczesnych dominuje jednolita kolorystyka elewacji przełamana innym materiałem. Najczęściej stosuje się gładki tynk połączony z drewnianymi lub kamiennymi płytami. Właśnie taki styl reprezentuje projekt EX 10 II (z wiatą) soft od Pracowni Projektowej Archipelag. Prosta bryła najlepiej harmonizuje z otoczeniem pełnym zieleni, ale dobrze wpisuje się również w krajobraz miejski.
nowoczesny dom Archipelag 1


Dom tradycyjny z myślą o wygodzie mieszkańców
Zupełnie inaczej wyglądają domy tradycyjne – uwagę przykuwa duża liczba elementów i bardziej rozbudowana konstrukcja. Budynki w tym stylu są zwykle uporządkowane, mają symetryczny układ okien z podziałami oraz wykorzystują naturalne surowce (np. drewno, kamień). Dach jest zwykle pochyły i pokryty ceramicznymi lub cementowymi dachówkami.


Domy piętrowe nawiązujące do tradycji najczęściej spotyka się w jasnej, stonowanej kolorystyce. Wyglądają elegancko, a jednocześnie są przytulne i funkcjonalne. Projektem spełniającym oczekiwania osób, które cenią sobie zarówno ciekawy wygląd, jak i codzienną wygodę jest na przykład Antalka od Pracowni Projektowej Archipelag. Budynek mieszkalny wyróżnia się spójnym zestawieniem materiałów na zewnątrz i praktycznym układem pomieszczeń w środku.


nowoczesny dom Archipelag 2


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-08-25 10:28:59
Tagi do artykułu: dom, projekt domu
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
 
    Najlepsze projekty domów