X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dom z miejscem na samochód. Jaki garaż wybrać?

Planując budowę garażu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne potrzeby domowników, ale przede wszystkim wymiary działki i sposób zagospodarowania terenu. Oba czynniki pozwolą odpowiedzieć na pytania - czy można postawić osobny budynek z miejscem postojowym, czy lepiej zdecydować się na wiatę obok domu? Projekt należy też opracować zgodnie z aktualnymi przepisami, które określają minimalną wysokość garażu oraz wielkość bramy wjazdowej.Projekt domu z wiatą garażową
Jeśli dysponujemy niewielkim terenem i nie potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia, śmiało możemy zdecydować się na projekty domów z wiatą garażową. To rozwiązanie okaże się niezwykle praktyczne już w momencie planowania przyszłej konstrukcji. Jeśli powierzchnia wiaty nie przekroczy 25 metrów kwadratowych, nie trzeba załatwiać żadnych pozwoleń na budowę. Zamiar postawienia wiaty wystarczy zgłosić odpowiednim organom.


dom wiata 1
Wiaty wykonane są z różnego rodzaju drewna, co sprawia, że idealnie pasują zarówno do domów o klasycznych kształtach, jak i bardziej nowoczesnych brył. Ażurowe konstrukcje nadają posesjom lekkości i przestronnego charakteru tak jak w projekcie Lea II Pracowni Projektowej Archipelag. Domowników dbających o finanse osobiste najbardziej ucieszy fakt, że to również ekonomiczna inwestycja.


Dom połączony z garażem
Wart uwagi jest także garaż będący częścią domu. To rozwiązanie wymaga dopełnienia większej ilości formalności i jest zdecydowanie droższe niż wiata, ale jest przy tym solidną konstrukcją na lata. Cechuje się wysokim komfortem użytkowania. Garaż można też doskonale wkomponować w bryłę budynku.


dom wiata 2


Całkowicie osłonięte miejsce postojowe z zamykaną bramą wjazdową wyróżnia się przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Nie tylko zabezpiecza wnętrze przed włamaniem, ale też chroni samochód przed niepogodą. Zabudowany garaż może też pełnić dodatkową funkcję pomieszczenia gospodarczego do przechowywania rzeczy, na które zwykle brakuje miejsca w domu (np. roweru, narzędzi).

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projekty domów
2017-08-18 09:44:01
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
taras Archipelag 2

Budowa tarasu w domu parterowym. O czym warto pamiętać?

Śniadanie z widokiem na okoliczny krajobraz, grill z przyjaciółmi czy wieczór z książką pod gołym niebem – to przyjemne perspektywy, które są w zasięgu ręki przyszłych domowników. Planujesz budowę domu parterowego? Wybierając konkretny projekt, zwróć uwagę na taras i zadbaj o strefę wypoczynku na powietrzu.
Wybierając projekt domu, należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Warto przygotować sobie listę pytań, które są pomocne do zdefiniowania potrzeb mieszkaniowych. Dzięki niej nie zapomnimy o żadnym aspekcie i uwzględnimy wszystkie nasze oczekiwania.
Nie ma idealnych projektów domów, które spełniałby wymagania wszystkich domowników, pasowały do powierzchni działki budowlanej lub planu zagospodarowania przestrzennego. Jednak każdy projekt domu można zaadoptować. Jak to zrobić?
 
    Najlepsze projekty domów