X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dom z miejscem na samochód. Jaki garaż wybrać?

Podczas planowania budowy garażu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne potrzeby domowników, ale przede wszystkim wymiary działki i sposób zagospodarowania terenu. Oba czynniki pozwolą odpowiedzieć na pytania - czy można postawić osobny budynek z miejscem postojowym, czy lepiej zdecydować się na wiatę obok domu? Projekt należy też opracować zgodnie z aktualnymi przepisami, które określają minimalną wysokość garażu oraz wielkość bramy wjazdowej.Projekt domu z wiatą garażową
Jeśli dysponujemy niewielkim terenem i nie potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia, śmiało możemy zdecydować się na jeden z projektów domów z wiatą garażową. To rozwiązanie okaże się niezwykle praktyczne już na etapie planowania. W sytuacji gdy powierzchnia wiaty nie przekroczy 25 metrów kwadratowych, nie trzeba załatwiać żadnych pozwoleń na budowę. Zamiar postawienia wiaty wystarczy zgłosić odpowiednim organom.


dom wiata 1
Wiaty mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, co sprawia, że idealnie pasują zarówno do domów o klasycznych kształtach, jak i do bardziej nowoczesnych brył. Ażurowe konstrukcje nadają posesjom lekkości i przestronnego charakteru, tak jak w projekcie Lea II Pracowni Projektowej Archipelag. Domowników dbających o finanse osobiste najbardziej ucieszy fakt, że to również ekonomiczna inwestycja.


Dom połączony z garażem
Wart uwagi jest także garaż będący częścią domu, który cechuje się wysokim komfortem użytkowania. Takie rozwiązanie wymaga co prawda znacznie więcej formalności i jest zdecydowanie droższe niż wiata, ale przy tym gwarantuje solidną konstrukcją na lata. Garaż można też doskonale wkomponować w bryłę budynku.


dom wiata 2


Całkowicie osłonięte miejsce postojowe z zamykaną bramą wjazdową wyróżnia się przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Nie tylko zabezpiecza wnętrze przed włamaniem, ale też chroni samochód przed niepogodą. Zabudowany garaż może też pełnić dodatkową funkcję pomieszczenia gospodarczego do przechowywania rzeczy, na które zwykle brakuje miejsca w domu (np. roweru, narzędzi).

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projekty domów
2017-08-18 09:44:01
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
ekonomiczny dom 1

Ekonomiczne podejście do budowy domu

Marzysz o własnej nieruchomości, ale martwisz się budżetem? Kwestie finansowe wcale nie muszą przekreślać planów budowy domu jednorodzinnego. Warto uzbroić się w kartkę i ołówek, aby z ekonomicznym nastawieniem podejść do wyboru odpowiedniego projektu. Jak to zrobić?
 
    Najlepsze projekty domów