X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Nie każdy potrzebuje 100 m2, aby poczuć się dobrze i pomieścić wszystkie swoje rzeczy. Niektórzy z nas z różnych względów wybierają mniejsze przestrzenie, często decydując się na zakup mieszkania. Jednak warto przemyśleć wybór małego domu parterowego. Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast nabycia mieszkania w bloku?Brak problemu z parkowaniem
Osób zmotoryzowanych przybywa. Często w pobliżu nowej inwestycji nie ma miejsc parkingowych. Deweloper co prawda jest zobowiązany do zapewnienia mieszkańcom bloku odpowiedniej ilości miejsc postojowych, jednak przeważnie znajdują się one w garażu podziemnym i jeśli chcemy z nich korzystać, musimy kupić miejsce na własność.


Dom parterowy mały 1


W przypadku budowy małego domu parterowego możemy wybrać projekt z garażem lub zadaszoną wiatą, pod którą będzie mogło stać zaparkowane auto. Takie rozwiązania proponuje Pracownia Projektowa Archipelag, np. w projekcie domu Astrid G2.
Własny dom to większa swoboda
Nawet jeśli będziesz miał wąską działkę, a z okna będziesz mógł podglądać, co Twój sąsiad ogląda w telewizji, zyskujesz pewną swobodę. Nie mieszkasz kimś ściana w ścianę, więc jeśli puścisz sobie głośniej muzykę, nie będziesz przeszkadzał innym mieszkańcom. Przy granicy działki możesz posadzić drzewa i wysokie krzewy, np. tuje, dzięki którym zasłonisz się i uzyskasz prywatną przestrzeń.


Dom parterowy mały 2


Energooszczędne rozwiązania bez konieczności zgody wspólnoty
Budując dom, możesz zdecydować się na energooszczędne rozwiązania. Należą do nich pompy ciepła i panele fotowoltanicze – są one droższe niż tradycyjne systemy grzewcze, ale poniesiona inwestycja opłaca się po kilkunastu latach. Decyzję o zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań podejmujesz samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na zakup mieszkania, przede wszystkim będziesz musiał zaakceptować sposób ogrzewania zaproponowany przez dewelopera, a na wdrożenie innych rozwiązań potrzeba będzie decyzja wspólnoty. Zastanów się, czy wolisz podejmować indywidualne decyzje, czy zgadać się na wolę większości.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii parterowe do 100 m2
2017-03-07 10:38:24
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy, jak i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i utrzymaniu (np. wiążą się z niższymi kosztami ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała ilość przestrzeni, którą może wykorzystać wieloosobowa rodzina. Jednak istnieją ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny będzie miał swój własny kąt.
Mały dom z garażem2

Projekty małych domów z garażem – dla kogo jest to rozwiązanie idealne?

Wybierając projekt domu, najczęściej kierujemy się takimi czynnikami jak: wielkość działki budowlanej, koszty budowy, liczba członków rodziny, plan zagospodarowania przestrzennego, obecne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ należy przemyśleć wiele kwestii. Czy warto zainteresować się projektem małego domu z garażem? Do kogo kierowane są takie rozwiązania architektoniczne?
Poddasze archipelag 2

Jak zaaranżować poddasze w domu parterowym?

Projekt domu parterowego ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim wiąże się z niższymi kosztami budowy budynku, jest bezpieczniejszy dla dzieci, pasuje do nowoczesnej zabudowy, która powstaje na nowych osiedlach. Niestety parterówki przeważnie nie są przygotowane, by pomieścić wieloosobową rodzinę – po pewnym czasie mieszkańcom może brakować przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy. I tutaj rozwiązaniem staje się poddasze. Jak je zaaranżować, by wykorzystać jego potencjał?
Parterówka Archipelag

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny dom parterowy?

Domy parterowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Wybierają je rodziny z dziećmi, którym zależy na zapewnieniu jak najwyższego bezpieczeństwa (schody stwarzają okazję do wypadków). Co mają w sobie nowoczesne projekty domów parterowych, że tak wiele osób decyduje się na nie? Jakie są wady i zalety takich rozwiązań architektonicznych?
 
    Najlepsze projekty domów