X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Nie każdy potrzebuje 100 m2, aby poczuć się dobrze i pomieścić wszystkie swoje rzeczy. Niektórzy z nas z różnych względów wybierają mniejsze przestrzenie, często decydując się na zakup mieszkania. Jednak warto przemyśleć wybór małego domu parterowego. Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast nabycia mieszkania w bloku?Brak problemu z parkowaniem
Osób zmotoryzowanych przybywa. Często w pobliżu nowej inwestycji nie ma miejsc parkingowych. Deweloper co prawda jest zobowiązany do zapewnienia mieszkańcom bloku odpowiedniej ilości miejsc postojowych, jednak przeważnie znajdują się one w garażu podziemnym i jeśli chcemy z nich korzystać, musimy kupić miejsce na własność.


Dom parterowy mały 1


W przypadku budowy małego domu parterowego możemy wybrać projekt z garażem lub zadaszoną wiatą, pod którą będzie mogło stać zaparkowane auto. Takie rozwiązania proponuje Pracownia Projektowa Archipelag, np. w projekcie domu Astrid G2.
Własny dom to większa swoboda
Nawet jeśli będziesz miał wąską działkę, a z okna będziesz mógł podglądać, co Twój sąsiad ogląda w telewizji, zyskujesz pewną swobodę. Nie mieszkasz kimś ściana w ścianę, więc jeśli puścisz sobie głośniej muzykę, nie będziesz przeszkadzał innym mieszkańcom. Przy granicy działki możesz posadzić drzewa i wysokie krzewy, np. tuje, dzięki którym zasłonisz się i uzyskasz prywatną przestrzeń.


Dom parterowy mały 2


Energooszczędne rozwiązania bez konieczności zgody wspólnoty
Budując dom, możesz zdecydować się na energooszczędne rozwiązania. Należą do nich pompy ciepła i panele fotowoltanicze – są one droższe niż tradycyjne systemy grzewcze, ale poniesiona inwestycja opłaca się po kilkunastu latach. Decyzję o zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań podejmujesz samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na zakup mieszkania, przede wszystkim będziesz musiał zaakceptować sposób ogrzewania zaproponowany przez dewelopera, a na wdrożenie innych rozwiązań potrzeba będzie decyzja wspólnoty. Zastanów się, czy wolisz podejmować indywidualne decyzje, czy zgadać się na wolę większości.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii parterowe do 100 m2
2017-03-07 10:38:24
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Wybierając projekt domu, należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Warto przygotować sobie listę pytań, które są pomocne do zdefiniowania potrzeb mieszkaniowych. Dzięki niej nie zapomnimy o żadnym aspekcie i uwzględnimy wszystkie nasze oczekiwania.
Nie ma idealnych projektów domów, które spełniałby wymagania wszystkich domowników, pasowały do powierzchni działki budowlanej lub planu zagospodarowania przestrzennego. Jednak każdy projekt domu można zaadoptować. Jak to zrobić?
ekonomiczny dom 1

Ekonomiczne podejście do budowy domu

Marzysz o własnej nieruchomości, ale martwisz się budżetem? Kwestie finansowe wcale nie muszą przekreślać planów budowy domu jednorodzinnego. Warto uzbroić się w kartkę i ołówek, aby z ekonomicznym nastawieniem podejść do wyboru odpowiedniego projektu. Jak to zrobić?
 
    Najlepsze projekty domów