X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Projekty małych domów z garażem – dla kogo jest to rozwiązanie idealne?

Wybierając projekt domu, najczęściej kierujemy się takimi czynnikami jak: wielkość działki budowlanej, koszty budowy, liczba członków rodziny, plan zagospodarowania przestrzennego, obecne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ należy przemyśleć wiele kwestii. Czy warto zainteresować się projektem małego domu z garażem? Do kogo kierowane są takie rozwiązania architektoniczne?Ogranicza nas budżet i czas

Projekty małych domów doskonale spełniają potrzeby osób, które chcą szybko i za relatywnie nieduże pieniądze wybudować miejsce do życia. I okazuje się, że niekoniecznie muszą to być rozwiązania architektoniczne dla dwóch osób – budynki o powierzchni 90-100 metrów kwadratowych są w stanie pomieścić nawet czteroosobową rodzinę. Co prawda, niektóre z pokoi mogą być małe, ale za to każdy z domowników będzie miał swój kąt.

Mały dom z garażem1


Mała działka w dobrej lokalizacjiZakup gruntu budowlanego w dobrej lokalizacji czasami graniczy z cudem. W dużych miastach rozbudowują się obrzeża, jednak nie każdy chce mieszkać daleko od pracy i tracić czas na dojazdy. Dlatego kiedy trafia się mała działka budowlana w dobrej cenie, warto ją zakupić. I w takiej sytuacji sprawdzi się projekt małego domu z garażem. Z pewnością na działce zostanie jeszcze trochę miejsca na niewielki ogródek, w którym będziesz spędzać czas po pracy Pracowni Projektowej Archipelag. Pamiętaj także, że architekt może dostosować projekt do Twoich potrzeb, więc nie bój się zapytać o możliwość połączenia kuchni z salonem lub dobudowy dodatkowego tarasu, jeśli na tym właśnie Ci zależy.

Mały dom z garażem2


Nieduże potrzeby mieszkaniowe

Nie każdy chce mieć pięć sypialni, gabinet, wielki salon oraz przestronną kuchnię. Niektórzy bardzo dobrze czują się w kompaktowych i niewielkich pomieszczeniach. I w tym przypadku doskonale sprawdzą się projekty małych domów. Mniejszy metraż nie oznacza, że po kilku latach pojawi się problem z przechowywaniem nagromadzonych rzeczy – jeśli zastosujesz sprytne schowki i pomysłowe szafki, pomieścisz w domu cały dobytek. Pamiętaj, że garaż to także świetne miejsce do trzymania dodatkowego sprzętu. Jeśli odpowiednio zaaranżujesz to pomieszczenie, bez trudu zaparkujesz tam samochód i postawisz rower, a także schowasz kosiarkę i narzędzia.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2016-12-16 10:37:22
Tagi do artykułu: dom z garażem | budynki | działka budowlana
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Dom parterowy mały 2

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Nie każdy potrzebuje 100 m2, aby poczuć się dobrze i pomieścić wszystkie rzeczy. Niektórzy z różnych względów wybierają mniejsze przestrzenie. Jednak warto przemyśleć wybór małego domu parterowego. Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast kupować mieszkanie w bloku?
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

DZIAŁ III - Budynki i pomieszczenia

paragraf
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - DZIAŁ III: Budynki i pomieszczenia

Co trzeba wiedzieć zanim kupimy działkę budowlaną?

budowa domu
Zakup działki pod budowę naszego domu to bardzo poważna decyzja. Aby jej nie żałować warto podjąć pewne działania administracyjne, dzięki którym unikniemy przykrych niespodzianek w trakcie inwestycji.