X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Projekty małych domów z garażem – dla kogo jest to rozwiązanie idealne?

Wybierając projekt domu, najczęściej kierujemy się takimi czynnikami jak: wielkość działki budowlanej, koszty budowy, liczba członków rodziny, plan zagospodarowania przestrzennego, obecne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ należy przemyśleć wiele kwestii. Czy warto zainteresować się projektem małego domu z garażem? Do kogo kierowane są takie rozwiązania architektoniczne?Ogranicza nas budżet i czas

Projekty małych domów doskonale trafiają w potrzeby osób, które chcą szybko i za relatywnie nieduże pieniądze wybudować się. I okazuje się, że niekoniecznie muszą to być rozwiązania architektoniczne dla dwuosobowych rodzin – budynki o powierzchni 90-100 metrów kwadratowych są w stanie pomieścić czteroosobową rodzinę. Co prawda, niektóre z pokoi mogą być małe, ale za to każdy z domowników będzie miał swój kąt, w którym zaszyje się, kiedy poczuje potrzebę pobycia w samotności.

Mały dom z garażem1
Mała działka w dobrej lokalizacji

Zakup gruntu budowlanego w dobrej lokalizacji czasami graniczy z cudem. W dużych miastach rozbudowują się obrzeża. Jednak nie każdy chce mieszkać daleko od pracy i tracić czas na dojazdy. Dlatego kiedy trafia się mała działka budowlana w dobrej cenie, warto ją zakupić. I w takiej sytuacji sprawdzi się projekt małego domu z garażem. Z pewnością na działce zostanie jeszcze trochę miejsca na niewielki ogródek, w którym będziesz mógł spędzać czas po pracy. Ciekawe realizacje znajdują się w portfolio Pracowni Projektowej Archipelag. Pamiętaj także, że architekt może dostosować projekt do Twoich potrzeb, więc nie bój się zapytać o możliwość połączenia kuchni z salonem lub dobudowy dodatkowego tarasu, jeśli na nim właśnie Ci zależy.

Mały dom z garażem2


Nieduże potrzeby mieszkaniowe

Nie każdy chce mieć pięć sypialni, gabinet, wielki salon oraz przestronną kuchnię. Niektórzy bardzo dobrze czują się w kompaktowych i niewielkich pomieszczeniach. I tutaj także doskonale trafiają w potrzeby takich osób projekty małych domów. Mniejszy metraż nie oznacza, że po kilku latach pojawi się problem z przechowywaniem nagromadzonych rzeczy – jeśli zastosujesz sprytne schowki i pomysłowe szafki, pomieścisz w domu wszystko, na czym będzie Ci zależało. Pamiętaj, że garaż to także świetne miejsce do trzymania dodatkowego sprzętu. Gdy odpowiednio zaaranżujesz to pomieszczenie, bez trudu zaparkujesz tam samochód, postawisz rower, kosiarkę i narzędzia.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2016-12-16 10:37:22
Tagi do artykułu: dom z garażem | budynki | działka budowlana
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów    
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Dom parterowy mały 2

Dlaczego warto wybrać mały dom parterowy zamiast mieszkania w bloku?

Nie każdy potrzebuje 100 m2, aby poczuć się dobrze i pomieścić wszystkie swoje rzeczy. Niektórzy z nas z różnych względów wybierają mniejsze przestrzenie, często decydując się na zakup mieszkania. Jednak warto przemyśleć wybór małego domu parterowego. Jakie są jego plusy i dlaczego należy rozważyć budowę takiego budynku zamiast nabycia mieszkania w bloku?
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy, jak i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i utrzymaniu (np. wiążą się z niższymi kosztami ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała ilość przestrzeni, którą może wykorzystać wieloosobowa rodzina. Jednak istnieją ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny będzie miał swój własny kąt.
Poddasze archipelag 2

Jak zaaranżować poddasze w domu parterowym?

Projekt domu parterowego ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim wiąże się z niższymi kosztami budowy budynku, jest bezpieczniejszy dla dzieci, pasuje do nowoczesnej zabudowy, która powstaje na nowych osiedlach. Niestety parterówki przeważnie nie są przygotowane, by pomieścić wieloosobową rodzinę – po pewnym czasie mieszkańcom może brakować przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy. I tutaj rozwiązaniem staje się poddasze. Jak je zaaranżować, by wykorzystać jego potencjał?
Parterówka Archipelag

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny dom parterowy?

Domy parterowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Wybierają je rodziny z dziećmi, którym zależy na zapewnieniu jak najwyższego bezpieczeństwa (schody stwarzają okazję do wypadków). Co mają w sobie nowoczesne projekty domów parterowych, że tak wiele osób decyduje się na nie? Jakie są wady i zalety takich rozwiązań architektonicznych?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

DZIAŁ III - Budynki i pomieszczenia

paragraf
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - DZIAŁ III: Budynki i pomieszczenia

Co trzeba wiedzieć zanim kupimy działkę budowlaną?

budowa domu
Zakup działki pod budowę naszego domu to bardzo poważna decyzja. Aby jej nie żałować warto podjąć pewne działania administracyjne, dzięki którym unikniemy przykrych niespodzianek w trakcie inwestycji.