X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Projekty małych domów z garażem – dla kogo jest to rozwiązanie idealne?

Wybierając projekt domu, najczęściej kierujemy się takimi czynnikami jak: wielkość działki budowlanej, koszty budowy, liczba członków rodziny, plan zagospodarowania przestrzennego, obecne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Decyzja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ należy przemyśleć wiele kwestii. Czy warto zainteresować się projektem małego domu z garażem? Do kogo kierowane są takie rozwiązania architektoniczne?Ogranicza nas budżet i czas

Projekty małych domów doskonale trafiają w potrzeby osób, które chcą szybko i za relatywnie nieduże pieniądze wybudować się. I okazuje się, że niekoniecznie muszą to być rozwiązania architektoniczne dla dwuosobowych rodzin – budynki o powierzchni 90-100 metrów kwadratowych są w stanie pomieścić czteroosobową rodzinę. Co prawda, niektóre z pokoi mogą być małe, ale za to każdy z domowników będzie miał swój kąt, w którym zaszyje się, kiedy poczuje potrzebę pobycia w samotności.

Mały dom z garażem1
Mała działka w dobrej lokalizacji

Zakup gruntu budowlanego w dobrej lokalizacji czasami graniczy z cudem. W dużych miastach rozbudowują się obrzeża. Jednak nie każdy chce mieszkać daleko od pracy i tracić czas na dojazdy. Dlatego kiedy trafia się mała działka budowlana w dobrej cenie, warto ją zakupić. I w takiej sytuacji sprawdzi się projekt małego domu z garażem. Z pewnością na działce zostanie jeszcze trochę miejsca na niewielki ogródek, w którym będziesz mógł spędzać czas po pracy. Ciekawe realizacje znajdują się w portfolio Pracowni Projektowej Archipelag. Pamiętaj także, że architekt może dostosować projekt do Twoich potrzeb, więc nie bój się zapytać o możliwość połączenia kuchni z salonem lub dobudowy dodatkowego tarasu, jeśli na nim właśnie Ci zależy.

Mały dom z garażem2


Nieduże potrzeby mieszkaniowe

Nie każdy chce mieć pięć sypialni, gabinet, wielki salon oraz przestronną kuchnię. Niektórzy bardzo dobrze czują się w kompaktowych i niewielkich pomieszczeniach. I tutaj także doskonale trafiają w potrzeby takich osób projekty małych domów. Mniejszy metraż nie oznacza, że po kilku latach pojawi się problem z przechowywaniem nagromadzonych rzeczy – jeśli zastosujesz sprytne schowki i pomysłowe szafki, pomieścisz w domu wszystko, na czym będzie Ci zależało. Pamiętaj, że garaż to także świetne miejsce do trzymania dodatkowego sprzętu. Gdy odpowiednio zaaranżujesz to pomieszczenie, bez trudu zaparkujesz tam samochód, postawisz rower, kosiarkę i narzędzia.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2016-12-16 10:37:22
Tagi do artykułu: dom z garażem | budynki | działka budowlana
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Poddasza Poddasza Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Projekt Simon1

Projekt Simon II G2 – elegancki dom z poddaszem użytkowym

Z zewnątrz przyciąga uwagę elewacją w stonowanych kolorach z drewnianym wykończeniem. W środku zapewnia wygodną przestrzeń z wyraźnym podziałem na strefy użytkowe. Dom Simon II G2 łączy w sobie elegancki wygląd z funkcjonalnością, dlatego doskonale odpowiada potrzebom współczesnej, wieloosobowej rodziny.
Projekt Tanita3

Tanita II G2 – nowoczesny dom parterowy z szerokimi przeszkleniami

Osobom lubiącym doświetlone wnętrza spodoba się projekt domu Tanita II G2. Szerokie przeszklenia sprawiają wrażenie otwartej i nieskrępowanej przestrzeni, a ponadto doskonale rozświetlają poszczególne pomieszczenia w parterowym domu. Warty uwagi jest także zadaszony taras, na którym można spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Poznajmy bliżej rozwiązania zaproponowane przez Pracownię Projektową Archipelag.
Ralf 2

Przytulnie i ekonomicznie - zamieszkaj w domu energooszczędnym Ralf II G1 Energo Plus

Marzysz o własnej przestrzeni, gdzie będziesz czuć się komfortowo, a rachunki nie zrujnują domowego budżetu? Wyobraź sobie energooszczędny dom, który nie tylko spełnia oba warunki, ale pozwala też dbać o środowisko.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

DZIAŁ III - Budynki i pomieszczenia

paragraf
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - DZIAŁ III: Budynki i pomieszczenia

Co trzeba wiedzieć zanim kupimy działkę budowlaną?

budowa domu
Zakup działki pod budowę naszego domu to bardzo poważna decyzja. Aby jej nie żałować warto podjąć pewne działania administracyjne, dzięki którym unikniemy przykrych niespodzianek w trakcie inwestycji.