X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
Artykuły podobne
zestaw do przypraw

Designerski smak soli i pieprzu

Dobre przyprawianie to lepsze smakowanie. Teza banalna, ale najdokładniej określająca istotę prawdziwego jedzenia. Czym byłoby jedzenie bez przypraw? Naturalne smaki produktów i potraw często nie są dostosowane do ludzkiego, zakodowanego gdzieś głęboko modelu odbierania ich przez zmysły.

Mówiąc prosto – coś powinno smakować w jakoś z góry określony sposób, a jeśli nie smakuje, odrzuca się to, jako coś „niedobrego”...
akcesoria kuchenne

Ptaki, ptaszki, ptaszęta - wyjątkowe akcesoria kuchenne

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a listy prezentów do Świętego Mikołaja coraz dłuższe. Co wybrać, aby były nie tylko przydatne, ale także cieszyły oko?
nalewak do wina

Filigranowy mistrz dekantacji

Znawcy wina, traktujący je z niemal nabożną czcią, rozumieją istotę dekantacji jako oddzielanie od rocznikowego wina osadu, który zbiera się na dnie butelki leżakującego trunku. Istota dekantacji sprowadza się też do napowietrzania wina, tak by urzekało pełnią aromatu i bukietu.

Proces dekantacji jest stosunkowo czasochłonny i wymagający pietyzmu. Wino powoli i ostrożnie przelewa się do czystych butelek lub specjalnych karafek z szerokim dnem, by napowietrzało się, odpoczywając w nich...
 
    Najlepsze projekty domów