X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 
energooszczędność

Termoizolacje – styropian

Komfort mieszkania to nie tylko wygląd i funkcjonalność naszego domu, ale coraz częściej także ekonomia – utrzymanie optymalnych temperatur wnętrz, energooszczędność i koszty eksploatacji nieruchomości w cyklu jej użytkowania. Wszystkie te aspekty można zoptymalizować dzięki prawidłowej termoizolacji budynku, która możliwa jest tylko przy wykorzystaniu materiałów odpowiedniej jakości. Dlatego budując lub remontując dom, warto zastanowić się na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej izolacji.
elewacja

Jak murować elewację z klinkieru?

Jak wykonać elewacje z klinkieru, żeby była trwała, elastyczna i pozbawiona białych wykwitów? Jest to trudne zadanie murarskie, wymagające czasu, staranności oraz dużej wiedzy. Ale efekt jest tego warty.
grzyby i glony

Jak chronić budynki przed grzybem?

Glony i grzyby to najpopularniejsze mikroorganizmy występujące na ścianach budynków. Ich rozległe kolonie mają szkodliwy wpływ na zdrowie ludzkie, stan techniczny elewacji, funkcjonalność budynków, a także ich estetykę.
elewacja

Natura osadzona we współczesności

Przy nowo wznoszonych, jak i remontowanych budynkach duże znaczenie ma nie tylko estetyczne wykończenie elewacji, ale także zastosowanie w aranżacji wyszukanych materiałów. Chcąc podkreślić unikalny charakter budynku warto wykorzystać deski elewacyjne EVERO z odpornego i naturalnie estetycznego cedru kanadyjskiego.
Farby elewacyjne Tikkurila Finngard

Estetyka i trwałość na lata

Malowanie elewacji jest kosztownym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Aby pomalowane ściany przetrwały w dobrym stanie przez wiele następnych lat, warto stosować sprawdzone produkty. W linii Finngard marki Tikkurila znajdziemy wysokiej jakości farby, o odpowiednich parametrach technicznych i szerokiej gamie kolorystycznej.
balkony

Remontujemy balkon

Fakt posiadania balkonu doceniamy najbardziej podczas słonecznych i ciepłych pór roku. Warto jednak pamiętać, że to miejsce wymaga regularnych napraw, które uchronią je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i zagwarantują bezpieczeństwo użytkowania.
Szeroka oferta linii desek elewacyjnych EVERO

Barwy natury z całego świata

Nowoczesne projekty architektoniczne lubią zaskakiwać ciekawą formą i stylowym wykończeniem. Inspiracją do tworzenia wyjątkowych aranżacji elewacji jest drewno. Z uwagi na swój naturalny charakter nadaje budynkom lekkości, przełamując surową stylistykę fasady. Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland zniewalają egzotyczną kolorystyką i bardzo dobrymi parametrami technicznymi.
Nowoczesne rozwiązania kompozycyjne z użyciem klinkieru

Elewacje w kolorach natury

Klinkier to szlachetny materiał, który z powodzeniem znajduje zastosowanie we współczesnej architekturze. Jego wyjątkowe walory dekoracyjne można odpowiednio zaakcentować stosując zaprawy spoinujące w starannie dobranych odcieniach. Firma quick-mix oferuje paletę kolorystyczną zapraw do klinkieru V.O.R. z oryginalnym trasem Tubag w 16 barwach. Najszersza na rynku gama niepowtarzalnych kolorów daje największe możliwości realizacji autorskich projektów elewacji z klinkieru.
 
 
    Najlepsze projekty domów
 
Inne wiadomości

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

gryf 3   kosztorysWiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.

Modny kolor elewacji

Domy jednorodzinne
Wygląd i kolor elewacji to wizytówka domu i jego gospodarzy. Choć paleta barw obfituje w całe mnóstwo kolorów, trzeba wiedzieć, jakie skojarzenia budzą poszczególne odcienie i w jaki sposób oddziałują na wygląd bryły budynku.

Ogród jako strefa relaksu

zestaw wypoczynkowyCoraz więcej ogrodów spełnia dziś funkcję wypoczynkową. Czasami nawet strefa rekreacji jest najważniejsza i wszystko inne, tj. roślinność czy dekor, jest jej podporządkowane.

25 lat VEKA Polska na muralu

Jak przystało na 25-lecie, nie wystarczył tylko tort. Taki jubileusz wymaga przecież czegoś wyjątkowego. Powstał więc… mural!