Nadchodzi czas wypieków

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Nadchodzące święta to wyjątkowy czas. Staramy się je z najbliższymi, dzielimy prezentami, opowieściami i smakołykami. Przez ten krótki czas codzienne sprawy i obowiązki na chwilę przestają istnieć. Gdzie swój początek ma świąteczna atmosfera? Oczywiście, że w kuchni!

Świąteczne potrawy przeważnie nie należą do najłatwiejszych. Dlatego warto sięgnąć do znanych i wypróbowanych przepisów kulinarnych, które pozwolą nam zaoszczędzić stresu w kuchni. Bywa, że chcemy zaskoczyć naszych gości. Zanim zabierzemy się jednak za trzypoziomowy deser, warto zastanowić się czy nie lepiej skorzystać z łatwiejszych przepisów. Nieocenione są na pewno legendarne zeszyty przepisów naszych babć i mam. Wypróbowane czasem nawet na kilku pokoleniach wnoszą cudowną rodzinną atmosferę i oryginalny smak.

akcesoria kuchenne

fot. akcesoria kuchenne

Podczas świątecznego gotowania pomocny jak zawsze okaże się porządek na miejscu pracy. Niepotrzebne lub brudne naczynia i akcesoria kuchenne na bieżąco chowajmy do zmywarki i szafek. Podobnie z produktami spożywczymi. Niewykorzystane powinny od razu zawędrować do lodówki oraz odpowiednich szafek. Dzięki temu zyskamy przestrzeń i czas, który przecież wolimy spędzić przy świątecznym stole, a nie w kuchni.

Centralnym miejscem świątecznych spotkań jest oczywiście stół. Jego ozdoby są równie ważne co smak potraw. Polecamy klasyczną białą zastawę, która doskonale skomponuje się z bożonarodzeniowymi detalami, na przykład pachnącymi gałązkami świerku lub bombkami w klasycznych świątecznych odcieniach. Doskonałą dekoracją będą także oryginalne ciasteczka w kształcie zimowego bałwanka, choinki, gwiazdek czy zwierząt.

akcesoria kuchenne

Przeczytaj również: Efekty specjalne w salonie

fot. akcesoria kuchenne

Akcesoria do ich przygotowania możemy zakupić w salonach Empik. W skład kolekcji Empiku „Czas wypieków” wchodzą świąteczne akcesoria do pieczenia. Znajdziemy wśród nich: kolorowe fartuszki z motywami świątecznymi, rękawice i łapki kuchenne, przydatne przyborniki kuchenne – mata do makaronów, separator do jajek, łyżka do miodu, trzepaczka, dziadek do orzechów, młynek do orzechów, wałek, foremki na muffiny, patera, szpryca oraz praktyczne pojemniki. Kolekcja zawiera także bogaty zestaw foremek do ciastek o różnych, kojarzących się ze świętami kształtach.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)