Zimowe aranżacje wnętrz: sypialnia

pościel

fot. pościel

Zimą spędzamy więcej czasu w sypialni. Po odprężającej i rozgrzewającej kąpieli kładziemy się pod cieplutką pierzynkę i zagłębiamy w wieczornej lekturze. Przytulny nastrój pokoju sypialnianego możemy urozmaicić dzięki dodatkom i dekoracjom inspirowanym urokiem zimowej aury. Cieplejsze koce, grubsze zasłony i futrzane narzuty, pomogą nam przetrwać mroźne wieczory i noce.

Sypialnia, tak jak każde inne pomieszczenie w domu, zasługuje na uwagę i odpowiednią oprawę. Choć spędzamy w niej stosunkowo niewiele czasu, krzątając się przed snem i ścieląc łóżko o poranku, warto zadbać o odczucia estetyczne, które pomogą stworzyć dobry nastrój w ciągu dnia i wyciszyć się przed snem.

Zimowe aranżacje wnętrz sypialni kreujemy przede wszystkim przy pomocy tkanin, świetlenia i dodatków dekoracyjnych.
Mnóstwo propozycji i gotowych zestawów znajdziemy w popularnych marketach i sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz.

Pościel, narzuty, dywaniki, koce i zasłony
Obecność tkanin, bez względu na kolor, nadaje wnętrzu przytulny nastrój. Zimowa pościel, w kolorze białym, szarym lub srebrnym, doskonale prezentuje się w zestawieniu z futrzaną narzutą i poduszkami.
Poranna pobudka będzie znacznie przyjemniejsza, gdy na posadzce, po obu stronach łóżka znajdą się miękkie dywaniki typu shaggy.

pościel

fot. pościel

tkaniny

Przeczytaj również: Salon po hiszpańsku

fot. tkaniny

tkaniny

fot. tkaniny

Oświetlenie ciepłe, oświetlenie zimne, dekoracje i dodatki
Świece dekoracyjne i aromatyczne, lampioniki, lampy, ramki, świeczniki i dodatki kupione za niewielką cenę, mogą być co roku wykorzystywane do aranżacji sypialni. Jednak w miarę zmiany trendów we wzornictwie, każdego roku pojawiają się coraz nowsze gadżety. Jeśli chcemy być na bieżąco, wiedzmy, że designerskie nowinki nie wszędzie kosztują majątek. Zakup drobiazgu, który uatrakcyjni wnętrze jest bardzo kuszący, a jakby dobrze poszukać, nie zrujnuje przedświątecznego portfela.

dekoracje

fot. dekoracje

Czytaj też:
Zimowe aranżacje wnętrz: salon
Zimowe aranżacje wnętrz: sypialnia
Zimowe aranżacje wnętrz: kuchnia i jadalnia
Zimowe aranżacje wnętrz: łazienka

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)