X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Budowa tarasu w domu parterowym. O czym warto pamiętać?

Współczesny ganek jest naturalnym przedłużeniem domu i może podnieść poziom jego funkcjonalności. Musi więc nie tylko atrakcyjnie wyglądać, ale być też w pełni praktyczny. Aby mógł służyć mieszkańcom przez lata, przy jego budowie należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Duże znaczenie mają: położenie, rodzaj nawierzchni, forma, wymiary, a dopiero na końcu jego aranżacja.Dom parterowy z tarasem
Każdy projekt budowlany zakłada inne możliwości techniczne budynku. W przypadku domów parterowych, nie ma miejsca na balkon, dlatego taras trzeba stworzyć na gruncie. A jak najlepiej usytuować przydomową przestrzeń? Jeśli chcemy w pełni korzystać z jej uroków, należy wybrać obszar nasłoneczniony, np. od strony południowo-wschodniej.


Większa powierzchnia tarasu gwarantuje więcej swobody. Nie należy jednak przesadzać z metrażem. Powierzchnię na zewnątrz powinno się dostosować do wielkości domu, aby całość prezentowała się proporcjonalnie. Można też postawić na taras stanowiący naturalne przejście do ogrodu. Podobne rozwiązanie proponuje Pracownia Projektowa Archipelag w projekcie domu parterowego Swen II.
taras Archipelag 2


Taras – integralna część domu
Przyszli mieszkańcy powinni też pomyśleć o stylu, w jakim taras ma zostać wykonany (nowoczesny, a może tradycyjny?). Nawierzchnię trzeba dopasować do wyglądu domu i wybrać najlepsze materiały (np. kamień, beton, drewno). Warto zdecydować się na surowiec, który będzie elegancko się prezentował, a jednocześnie nie będzie wymagał nadmiernej pielęgnacji.


Coraz więcej architektów projektuje domy parterowe z tarasem zadaszonym. Ogrzewanie i oświetlenie przydomowego zacisza sprawia, że staje się ono funkcjonalne nie tylko latem, ale również przez cały rok. Zabudowę chroniącą od deszczu i wiatru przewiduje na przykład projekt domu Daniel III G2 od Pracowni Projektowej Archipelag. Schowany taras jest nie tylko wygodny, ale też dobrze komponuje się z budynkiem i otoczeniem.


taras Archipelag 4
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Projekty domów
2017-08-25 10:38:58
Tagi do artykułu: dom parterowy, dom nowoczesny
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Wybierając projekt domu, należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Warto przygotować sobie listę pytań, które są pomocne do zdefiniowania potrzeb mieszkaniowych. Dzięki niej nie zapomnimy o żadnym aspekcie i uwzględnimy wszystkie nasze oczekiwania.
Nie ma idealnych projektów domów, które spełniałby wymagania wszystkich domowników, pasowały do powierzchni działki budowlanej lub planu zagospodarowania przestrzennego. Jednak każdy projekt domu można zaadoptować. Jak to zrobić?
ekonomiczny dom 1

Ekonomiczne podejście do budowy domu

Marzysz o własnej nieruchomości, ale martwisz się budżetem? Kwestie finansowe wcale nie muszą przekreślać planów budowy domu jednorodzinnego. Warto uzbroić się w kartkę i ołówek, aby z ekonomicznym nastawieniem podejść do wyboru odpowiedniego projektu. Jak to zrobić?
 
    Najlepsze projekty domów