X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dla kogo idealne są domy parterowe?

Każdy z nas ma różne potrzeby mieszkaniowe. Niektórzy preferują duży metraż, wielkie przestrzenie i przestronne pomieszczenia. Inni uwielbiają małe, przytulne pokoiki znajdujące się na poddaszu. A dla kogo są domy parterowe? Czyje oczekiwania są w stanie spełnić jednopoziomowe budynki?Dla osób, którym zależy na niskich kosztach budowy

Budowa parterówki to przede wszystkim niższe koszty inwestycji budowlanej niż w przypadku wyboru projektu domu piętrowego. Wiąże się to z:
• Mniejszym zapotrzebowaniem na materiały budowlane,
• Braku konieczności montażu schodów,
• Mniejszymi kosztami wykończenia domu.

Przed wyborem projektu i rozpoczęciem budowy uwzględnij długookresową perspektywę. Jeśli planujesz w przyszłości powiększyć rodzinę albo lubisz zbierać rzeczy, za kilka lat może nie starczyć Ci przestrzeni, która zaspokoi Twoje potrzeby mieszkaniowe. Pamiętaj o tym, podejmując decyzję.


parterowka 2
Dla aktywnych seniorów

Osoby starsze mogą mieć problem w poruszaniu się pomiędzy kondygnacjami. Konieczność chodzenia po schodach może okazać się nie lada wyzwaniem. I tutaj sprawdzają się domy parterowe, w których wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Projekty domów jednokondygnacyjnych są funkcjonalne, co możemy zobaczyć na przykładzie realizacji projektu domu Klementynka II G1 przygotowanego przez Pracownię Projektową Archipelag.


parterowka 1


Przeprowadzka na emeryturze do domu z ogródkiem znajdującym się na spokojnym osiedlu lub na przedmieściach to marzenie wielu osób. Parterówki pomagają to marzenie urzeczywistnić.


Dla małych przedsiębiorców

Prowadząc działalność gospodarczą, można pokusić się o posiadanie siedziby lub biura w domu. W ten sposób nie będzie konieczne wynajmowanie powierzchni biurowej. Podczas wyboru projektu domu zadbaj o to, aby była możliwość oddzielenia pomieszczeń wykorzystywanych na potrzeby firmy od pokojów, w których będziesz prowadził życie rodzinne. W ten sposób przystosujesz swój dom zarówno do pracy, jak i do relaksu oraz odpoczynku. Przemyśl takie rozwiązanie, zanim rozpoczniesz budowę.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-04-26 10:05:45
Tagi do artykułu: jednopoziomowe budynki | potrzeby mieszkaniowe | dom
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Garaż i dom   Archipelag1

Dlaczego warto wybrać dom z garażem?

Wybierając projekt domu, przemyśl nie tylko swoje obecne potrzeby, ale zastanów się także nad przyszłymi oczekiwaniami. Planujesz powiększyć rodzinę – wybierz dwukondygnacyjny budynek. Chciałbyś na emeryturze zająć się ogrodnictwem – zdecyduj się na projekt z wieloma tarasami. A jeśli obecnie nie posiadasz samochodu, prawdopodobnie będziesz go miał, dlatego rozważ projekt domu z garażem.
Piwnica i dom   Archipelag1

Piwnica i poddasze – dodatkowa przestrzeń w domu jednorodzinnym

Wybierając projekt domu jednorodzinnego, należy uwzględnić wszystkie swoje wymagania. Dom jest inwestycją na kilka lat, a rozkład pomieszczeń najłatwiej modyfikować, korzystając ze wsparcia doświadczonego architekta. Zastanów się np. nad piwnicą i poddaszem, dzięki którym zyskasz dodatkowe pomieszczenia do przechowywania różnych, niekoniecznie niezbędnych rzeczy.
dom z energooszczędnymi rozwiązaniami

Co wyróżnia projekty domów energooszczędnych?

Poszukiwanie oszczędności w utrzymaniu domu musimy rozpocząć już na etapie wyboru projektu. Zastosowane rozwiązania architektoniczne i budowlane pozwolą zmniejszyć np. koszty ogrzewania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie przyjrzeć się elementom wyróżniającym projekty domów energooszczędnych.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Tradycyjne domy z bali drewnianych

Tradycyjne domy z bali drewnianych
Od najdawniejszych czasów drewno było wykorzystywane do budowy domów. Jest to materiał nadzwyczaj trwały, lekki, dobrze izolujący pod względem ciepła i odporny na działanie środowisk agresywnych. To jedyny materiał, który jednocześnie łączy w sobie: właściwości izolatora i materiału konstrukcyjnego zdolnego do oddychania.

Okna białe czy w kolorze?

dom jednorodzinny
Wybór barwy i struktury stolarki to dzisiaj tylko i wyłącznie rzecz gustu – producenci mogą spełnić niemal każde nasze życzenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak znać aktualne trendy i wszystkie kolorystyczne możliwości.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem działki?

dom jednorodzinny
Wybór działki to często jedna z bardziej kłopotliwych decyzji. Ważna jest lokalizacja, cena, wielkość, a także ukształtowanie terenu. O tym na jakie czynniki zwracać uwagę, o czym pamiętać i gdzie szukać odpowiedzi opowiada Małgorzata Simla, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Dom z gankiem czy dom z werandą

dom jednorodzinny
Ganek to rodzaj przybudówki, umieszczanej przy frontowej części domu. Zadaszona konstrukcja, podparta dwoma słupami, wykonana jest z zwykle materiałów, z jakich został zbudowany dach budynku. Współcześnie do jej wznoszenia używa się zarówno kamienia, cegły, drewna, jak i betonu, formowanego w tzw. tubach szalunkowych, co zapobiega jego przywieraniu. Nowoczesne ganki mogą przyjąć rozmaite kształty, które tworzą spójną kompozycję z bryłą domu i jego unikalnym stylem.