X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dla kogo idealne są domy parterowe?

Każdy z nas ma różne potrzeby mieszkaniowe. Niektórzy preferują duży metraż, wielkie przestrzenie i przestronne pomieszczenia. Inni uwielbiają małe, przytulne pokoiki znajdujące się na poddaszu. A dla kogo są domy parterowe? Czyje oczekiwania są w stanie spełnić jednopoziomowe budynki?Dla osób, którym zależy na niskich kosztach budowy

Budowa parterówki to przede wszystkim niższe koszty inwestycji budowlanej niż w przypadku wyboru projektu domu piętrowego. Wiąże się to z:
• Mniejszym zapotrzebowaniem na materiały budowlane,
• Braku konieczności montażu schodów,
• Mniejszymi kosztami wykończenia domu.

Przed wyborem projektu i rozpoczęciem budowy uwzględnij długookresową perspektywę. Jeśli planujesz w przyszłości powiększyć rodzinę albo lubisz zbierać rzeczy, za kilka lat może nie starczyć Ci przestrzeni, która zaspokoi Twoje potrzeby mieszkaniowe. Pamiętaj o tym, podejmując decyzję.


parterowka 2
Dla aktywnych seniorów

Osoby starsze mogą mieć problem w poruszaniu się pomiędzy kondygnacjami. Konieczność chodzenia po schodach może okazać się nie lada wyzwaniem. I tutaj sprawdzają się domy parterowe, w których wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Projekty domów jednokondygnacyjnych są funkcjonalne, co możemy zobaczyć na przykładzie realizacji projektu domu Klementynka II G1 przygotowanego przez Pracownię Projektową Archipelag.


parterowka 1


Przeprowadzka na emeryturze do domu z ogródkiem znajdującym się na spokojnym osiedlu lub na przedmieściach to marzenie wielu osób. Parterówki pomagają to marzenie urzeczywistnić.


Dla małych przedsiębiorców

Prowadząc działalność gospodarczą, można pokusić się o posiadanie siedziby lub biura w domu. W ten sposób nie będzie konieczne wynajmowanie powierzchni biurowej. Podczas wyboru projektu domu zadbaj o to, aby była możliwość oddzielenia pomieszczeń wykorzystywanych na potrzeby firmy od pokojów, w których będziesz prowadził życie rodzinne. W ten sposób przystosujesz swój dom zarówno do pracy, jak i do relaksu oraz odpoczynku. Przemyśl takie rozwiązanie, zanim rozpoczniesz budowę.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-04-26 10:05:45
Tagi do artykułu: jednopoziomowe budynki | potrzeby mieszkaniowe | dom
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
dom z energooszczędnymi rozwiązaniami

Co wyróżnia projekty domów energooszczędnych?

Poszukiwanie oszczędności w utrzymaniu domu musimy rozpocząć już na etapie wyboru projektu. Zastosowane rozwiązania architektoniczne i budowlane pozwolą zmniejszyć np. koszty ogrzewania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie przyjrzeć się elementom wyróżniającym projekty domów energooszczędnych.
Dom energooszczędny 1

Funkcjonalne projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda, panele słoneczne, pompy ciepła lub zastosowanie wentylacji mechanicznej zwiększa koszty budowy, ale inwestycja w innowacyjne rozwiązania opłaci się po kilku latach. Mieszkańcy mogą mieć także pewność, że chronią środowisko naturalne, korzystając z odnawialnych źródeł energii. Na jakie projekty energooszczędnych domów warto zwrócić uwagę?
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy, jak i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i utrzymaniu (np. wiążą się z niższymi kosztami ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała ilość przestrzeni, którą może wykorzystać wieloosobowa rodzina. Jednak istnieją ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny będzie miał swój własny kąt.
Dom parterowy energooszczędny

Energooszczędne rozwiązania w projektach domów parterowych

Wybierając projekt domu, należy także zwrócić uwagę na możliwość zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które obniżą np. koszty eksploatacji lub ogrzewania budynku. Energooszczędność jest ważna nie tylko ze względu na obniżenie wydatków, ale również przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Jaki projekt domu wybrać, jeśli zależy nam na parterówce? Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru projektu energooszczędnego domu parterowego?
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Tradycyjne domy z bali drewnianych

Tradycyjne domy z bali drewnianych
Od najdawniejszych czasów drewno było wykorzystywane do budowy domów. Jest to materiał nadzwyczaj trwały, lekki, dobrze izolujący pod względem ciepła i odporny na działanie środowisk agresywnych. To jedyny materiał, który jednocześnie łączy w sobie: właściwości izolatora i materiału konstrukcyjnego zdolnego do oddychania.

Okna białe czy w kolorze?

dom jednorodzinny
Wybór barwy i struktury stolarki to dzisiaj tylko i wyłącznie rzecz gustu – producenci mogą spełnić niemal każde nasze życzenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak znać aktualne trendy i wszystkie kolorystyczne możliwości.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem działki?

dom jednorodzinny
Wybór działki to często jedna z bardziej kłopotliwych decyzji. Ważna jest lokalizacja, cena, wielkość, a także ukształtowanie terenu. O tym na jakie czynniki zwracać uwagę, o czym pamiętać i gdzie szukać odpowiedzi opowiada Małgorzata Simla, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Dom z gankiem czy dom z werandą

dom jednorodzinny
Ganek to rodzaj przybudówki, umieszczanej przy frontowej części domu. Zadaszona konstrukcja, podparta dwoma słupami, wykonana jest z zwykle materiałów, z jakich został zbudowany dach budynku. Współcześnie do jej wznoszenia używa się zarówno kamienia, cegły, drewna, jak i betonu, formowanego w tzw. tubach szalunkowych, co zapobiega jego przywieraniu. Nowoczesne ganki mogą przyjąć rozmaite kształty, które tworzą spójną kompozycję z bryłą domu i jego unikalnym stylem.