X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Dla kogo idealne są domy parterowe?

Każdy z nas ma różne potrzeby mieszkaniowe. Niektórzy preferują duży metraż i przestronne pomieszczenia. Inni uwielbiają małe, przytulne pokoiki znajdujące się na poddaszu. A dla kogo są domy parterowe? Czyje oczekiwania są w stanie spełnić jednopoziomowe budynki?


Dla osób, którym zależy na niskich kosztach budowy


Budowa parterówki oznacza przede wszystkim niższe koszty inwestycji budowlanej niż w przypadku wyboru projektu domu piętrowego. Wiąże się to z:
• mniejszym zapotrzebowaniem na materiały budowlane,
• brakiem konieczności montażu schodów,
• mniejszymi kosztami wykończenia domu.

Przed wyborem projektu i rozpoczęciem budowy uwzględnij długookresową perspektywę. Jeśli planujesz w przyszłości powiększyć rodzinę albo lubisz zbierać rzeczy, za kilka lat może nie starczyć Ci przestrzeni, która zaspokoi Twoje potrzeby mieszkaniowe. Pamiętaj o nich przy podejmowaniu decyzji.


parterowka 2
Dla aktywnych seniorów i dzieci

Osoby starsze mogą mieć problem z poruszaniem się pomiędzy kondygnacjami. Konieczność chodzenia po schodach może okazać się nie lada wyzwaniem również w przypadku dzieci. W obu przypadkach świetnie sprawdzają się domy parterowe, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Projekty domów jednokondygnacyjnych są funkcjonalne, co możemy zobaczyć na przykładzie realizacji projektu domu Klementynka II G1 przygotowanego przez Pracownię Projektową Archipelag.


parterowka 1


Przeprowadzka na emeryturze do domu z ogródkiem znajdującym się na spokojnym osiedlu lub na przedmieściach to marzenie wielu osób. Parterówki pomagają to marzenie urzeczywistnić.


Dla małych przedsiębiorców

Prowadząc działalność gospodarczą, można pokusić się o posiadanie siedziby lub biura w domu. W ten sposób uda się uniknąć wynajmowania dodatkowej powierzchni biurowej. Podczas wyboru projektu domu zadbaj o to, aby była możliwość oddzielenia pomieszczeń wykorzystywanych na potrzeby firmy od pokojów, w których będziesz prowadzić życie rodzinne. W ten sposób przystosujesz swój dom zarówno do pracy, jak i do odpoczynku. Przemyśl takie rozwiązanie, zanim rozpoczniesz budowę.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Domy parterowe
2017-04-26 10:05:45
Tagi do artykułu: jednopoziomowe budynki | potrzeby mieszkaniowe | dom
 
Powiązane galerie:
Galeria Zdjęcia z realizacji projektów domów Zdjęcia z realizacji projektów domów      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Archipelag katalog slider

Ponad 170 projektów domów w jednym katalogu

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem właściwego projektu? Chcesz postawić na energooszczędność, ale nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować? Odpowiedzi na te i inne pytania czekają w najnowszym katalogu Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. Na ponad 300 stronach znajdziesz autorskie projekty domów oraz porady od architektów.
Dom energooszczędny 1

Funkcjonalne projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda zastosowanie paneli słonecznych, pomp ciepła lub wentylacji mechanicznej zwiększa koszty budowy, ale inwestycja w innowacyjne rozwiązania z pewnością opłaci się już po kilku latach. Mieszkańcy mogą mieć także pewność, że chronią środowisko naturalne, korzystając z odnawialnych źródeł energii. Na jakie projekty energooszczędnych domów warto zwrócić uwagę?
Małydomek1

Ciekawe aranżacje w projektach małych domów

Projekty niedużych domów mają swoje plusy i minusy. Są idealne na niewielką działkę budowlaną, tańsze w budowie i w utrzymaniu (np. z powodu niższych kosztów ogrzewania). Ich największym problemem jest stosunkowo mała przestrzeń do wykorzystania przez wieloosobową rodzinę. Istnieją jednak ciekawe sposoby na aranżację wnętrz, dzięki którym uda się wygospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty, a każdy członek rodziny zdobędzie własny kąt.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Tradycyjne domy z bali drewnianych

Tradycyjne domy z bali drewnianych
Od najdawniejszych czasów drewno było wykorzystywane do budowy domów. Jest to materiał nadzwyczaj trwały, lekki, dobrze izolujący pod względem ciepła i odporny na działanie środowisk agresywnych. To jedyny materiał, który jednocześnie łączy w sobie: właściwości izolatora i materiału konstrukcyjnego zdolnego do oddychania.

Okna białe czy w kolorze?

dom jednorodzinny
Wybór barwy i struktury stolarki to dzisiaj tylko i wyłącznie rzecz gustu – producenci mogą spełnić niemal każde nasze życzenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak znać aktualne trendy i wszystkie kolorystyczne możliwości.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem działki?

dom jednorodzinny
Wybór działki to często jedna z bardziej kłopotliwych decyzji. Ważna jest lokalizacja, cena, wielkość, a także ukształtowanie terenu. O tym na jakie czynniki zwracać uwagę, o czym pamiętać i gdzie szukać odpowiedzi opowiada Małgorzata Simla, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Dom z gankiem czy dom z werandą

dom jednorodzinny
Ganek to rodzaj przybudówki, umieszczanej przy frontowej części domu. Zadaszona konstrukcja, podparta dwoma słupami, wykonana jest z zwykle materiałów, z jakich został zbudowany dach budynku. Współcześnie do jej wznoszenia używa się zarówno kamienia, cegły, drewna, jak i betonu, formowanego w tzw. tubach szalunkowych, co zapobiega jego przywieraniu. Nowoczesne ganki mogą przyjąć rozmaite kształty, które tworzą spójną kompozycję z bryłą domu i jego unikalnym stylem.